Не робіть те, що всі садівники називають обов’язковим у 2025 році: марна трата сил і часу

У нас є перелік робіт, які ми як правило навесні проводимо на городі кожного року. Але деякі з них насправді марні, і лише витрачають ваші сили.

З настанням тепла та стабілізації погодних умов усі городники починають активно займатися своїми ділянками. Хтось вирощує фрукти, хтось робить ставку на овочі, а хтось взагалі займається квітами та декоративними кущами.

В будь-якому випадку перелік робіт як правило у всіх співпадає. Ми звикли до такого розпорядку, і навіть не думаємо його порушувати.

Але насправді існують процедури, які не просто марні, але ще й можуть принести шкоду вашій ділянці, замість того, аби надати якусь користь.

Експерт розповів, які роботи можна не проводити на городі у 2025-му

Чому городники радять не поспішати із посівом моркви
Експерт розповів, які роботи можна не проводити на городі у 2025-му

Будь-який досвідчений агроном скаже, що перекопувати город кожного року не треба. Через регулярність цієї процедури, відбувається процес інтенсивного рихлення. А це в свою чергу порушує структуру ґрунту, знищує екосистему в ньому, видаляє необхідні мікроорганізми, ще й на додачу висушує його.

Звичайно, механічно працювати із землею треба, але якщо ви пропускаєте сезон перекопування, то краще прорихліть ґрунт лише наверху. Цього буде більш ніж достатньо для того, аби земля почувалася добре та дихала.

Городники пояснили, як правильно почати пікірувати розсаду в квітні
Які роботи можна не проводити на городі у 2025-му

Нагадуємо, що зараз прекрасний час для проведення інсектицидних та фунгіцидних обробок. Бруньки поки що не розпустилися, а тому фермери і дачники беруться за препарати та готують дерева і кущі до вегетаційного періоду.

Також можна вже активно братися за боротьбу з мурахами, адже після їх появи на ділянці незабаром вже починає свою життєдіяльність і попелиця. Обробка рослин вапном може неабияк допомогти у цій справі. Її як правило проводять в березні або на початку квітня.

Тому зараз підходящий час саме для підготовки усіх культур до активного росту та розвитку.

Схожі статті

Ця підживка і троянди як з Pinterest: кращої підгодівлі за цю – не знайдете ніколи. Рецепт

Щоб троянди цвіли рясно й довго, потрібно вчасно й правильно їх підгодувати - яке підживлення люблять ці квіти та який найоптимальніший час для цієї процедури?

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.