Як правильно обрізати плодові дерева на осінь — золоті правила для справжніх садоводів

Плодові дерева вкрай потребують догляду восени. Обрізати їх важливо не лише для краси, а й для здоров'я дерева. Як правильно це зробити?

Які дерева варто обрізати?

Такої процедури найбільше потребують груша, яблуня, горобина, айва (звичайної і японської), аронія, глід великоплідний, а також ягідні та деякі декоративні чагарники. Знайшли щось зі свого саду? Тоді хутчіш за інструментами.

Як правильно зробити обрізку дерев?

Як правильно зробити обрізку дерев?

  1. Товсту гілку краще спилити знизу, а потім дійти до верху, адже вона може пошкодити стовбур дерева, падаючи вниз.
  2. Місце, де щойно спиляли гілку (особливо, якщо її діаметр більше 1 см) варто зачистити садовим ножем та змазати варом. Адже в іншому випадку необроблений зріз може призвести до висушування збереженої частини гілки.
  3. Уражену хворобами гілку потрібно повністю спилити до «кільця». Залишати пенька — неможна.
  4. Навколо кореневої шийки штамба щеплених дерев і кущів потрібно обов’язково прибирати порослі. Варто постаратися якомога глибше вирізати їх «на кільце» біля самої основи.
  5. В осінню пору року не радять вкорочувати гілки на деревах. Але якщо це необхідна процедура, то краще це робити навскоси. Гострий кут має знаходитись трішки вище бруньки. Адже куди заверне її верхівка, туди і будуть навесні рости нові пагони.
  6. Також, не менш важливими є й інструменти, які використовуються під час обрізки дерев. Вони мають бути ідеально чистими та гострими. Адже тупі інструменти можуть «зажувати» кору, або залишати рвані рани.
  7. Для обробки обрізаних місць ідеально підходять садовий вар або глиняна бовтанка, яку складають із 2 частин глини та 1 частини коров’ячого гною.

Нехай ваш сад буде здоровим та приноситиме найкращі плоди.

Схожі статті

Саджаю ці 3 квітки на дачі та просто милуюся красою: не вимагають догляду взагалі

Ці квіти ростуть і в сильну спеку, і під час рясних дощів. Вони не вибагливі, не потребують постійного догляду і радують красою. Чудовий варіант для дачі, особливо якщо часу на грядки обмаль.

3 чарівні багаторічники для ледачого саду: посадили раз і назавжди, а краса надворі неймовірна

Не всім квітам потрібен постійний догляд. Розповідаємо вам про багаторічники, які можна висадити у себе в подвір'ї і забути, аж допоки вони не почнуть тішити розкішним цвітінням.

Городники Полтавщини потребують цих томатів як повітря: 5 сортів, які ростуть краще за всі інші

Розповідаємо у нашому матеріалі, на які сорти помідорів варто звернути городникам, що проживають на Полтавщині. Вже зараз можна активно робити розсаду.

Більше не сію огірки навмання: розділила грядку на 3 частини й перевірила, як краще за все

Щоб ніколи не думати, чи буде на городі врожай огірків, радимо спробувати цей метод посіву, який обов'язково вам прийдеться до душі. В чому він полягає?

Ці 3 процедури – обовʼязкові для туї: ніякого пожовтіння, а шикарна та пишна крона гарантована

Туя – вічнозелене дерево, яка при правильному догляді буде радувати око насичено-зеленим кольором. Як захистити тую від пожовтіння – розповідає "Сенсація".

Вони дійсно дають результат: 5 народних підживлень для саду та городу, які пройшли перевірку

Більшість народних добрив, які колись икористовували наші бабусі, виявилися абсолютно марними, але тільки не ці п'ять, які справді дають результат.