14.04.2025 15:27

Ваші перці завжди щедро родять? Спробуйте приготувати цю домашню паприку замість магазинної

Паприка — одна з найпопулярніших спецій. Але якщо ви часто додаєте її до страв, то краще не купувати паприку, а готувати її самостійно. Це не лише обійдеться дешевше, а ще й буде смачніше.
Людмила Кондратюк

Хочете, щоб страва була смачнішою, ароматнішою та кориснішою? Тоді варто додати до неї паприку. Вона прекрасно підходить до різних рецептів: від яєчні та соусів до супів та м’яса. А ще паприка робить смак значно насиченішим. Це особливо доречно, якщо ви хочете зменшити кількість солі, яку додаєте до страв. Та й загалом паприка дуже корисна для здоров’я. А приготувати таку спецію можна самостійно з перців, які ростуть у вас на городі.

Господині розповіли, як зробити домашню паприку

Для початку потрібно зібрати перці, помити їх, почистити, прибравши все насіння та пошкоджені частини, та нарізати на довільні невеликі шматочки. Після цього перці треба висушити. Це можна робити кількома способами. Якщо у вас є спеціальна сушарка, то цей спосіб найкращий. Потрібно встановити температуру близько 50-60°C, розкласти перці на піддони та відправити в сушарку на 6-12 годин. Час залежить від розміру та товщини шматочків.

Якщо сушарки немає, то підійде звичайна духовка. Для цього треба застелити деко пергаментом, розкласти перець та відправити сушитися. Температуру необхідно встановити на 50-70°C, а дверцята мають бути трішки відчиненими для виходу пари. Якщо ж і духовки немає, то можна сушити просто на сонці. Це економніше, але часу треба суттєво більше — близько 5-10 днів залежно від погоди та розміру шматочків.

Господині розповіли, як зробити домашню паприку

Щойно перець гарно просохне, його потрібно відправити у блендер, щоб зробити шматочки меншими, а після цього — в кавомолку, щоб отримати звичний порошок. Після цього паприку треба пересипати в склянку банку та можна її використовувати в рецептах. Перець можна брати будь-який: червоний, жовтий, солодкий та гострий. Якщо бажаєте, то попередньо можете підкоптити паприку, щоб смак та аромат у неї були ще насиченішими.

Людмила Кондратюк

Нові статті