25.03.2025 20:42

Замочування гороху на ніч — складно і незручно: ось 1 прийом для розм’якшення за хвилини

Замочування городу на ніч — це незручно. А ще не завжди є така можливість. От що робити, коли хочеться супу не завтра, а вже? У цьому випадку можна використати інший підхід.
Людмила Кондратюк

Швидке приготування гороху без попереднього замочування — це не щось магічне, а кулінарний лайфхак, про який знає кожна досвідчена господиня. Секрет у звичайній соді. Хіміки, звісно, могли б написати формули й пояснити, як це все працює. Якщо ж казати по-простому, то сода впливає на оболонку гороху і він швидше готується.

Але дуже важливо не кинути надто багато соди, інакше страва буде зіпсована. Зазвичай на 1 л води потрібно взяти 200-250 г гороху. Для цього достатньо всього третини чайної ложки соди. Також зауважимо, що цей лайфхак краще працює для солоних страв. Якщо ви плануєте приготувати з гороху закуску або десерт, то в такій страві гіркуватість від соди може бути помітною. Тож у цьому випадку краще скористатися звичним замочуванням на ніч.

Кулінари розповіли, як швидко розм’якшити горох без замочування на ніч

Мультиварка-скороварка — ще один спосіб все зробити швидко та без зайвого клопоту. У такій техніці створюється високий тиск, який “проштовхує” воду в горох, навіть без попереднього замочування. В результаті час приготування скорочується всього до 15-20 хвилин. А ще при такому методі більше поживних речовин залишається у страві. Щоб приготувати горох чи страву з нього у мультиварці-скороварці, треба обрати режим “Бобові” або “Суп”.

Чи можна міксувати обидва методи? Так, звісно. Але в тому немає особливого сенсу. Мультиварка-скороварка без соди також ефективно розварить горох. Причому зробить це настільки добре, що можна буде зробити однорідний суп-пюре. Він дуже класно смакує з сухариками та м’ясними кульками, які можна приготувати окремо. Для кращого смаку до страви можна додавати різноманітні спеції, як сушений часник, копчена паприка, куркума тощо.

Людмила Кондратюк