19.02.2025 14:29

Увесь секрет в банановій шкірці: примхливий антуріум — вас виручать ці 5 порад

Ефективне добриво для кімнатних рослин не завжди потрібно купувати. Іноді ми його свідомо викидаємо. От взяти, наприклад, бананові шкірки, які дуже корисні для антуріума.
Людмила Кондратюк

Багато господинь вважають антуріум дуже вибагливим. І коли його цвітіння зупиняється, а листя жовтіє, то здається, що не обійтися без дорогого підживлення. Насправді ж звичайна бананова шкірка, яку більшість з нас викидає у смітник, може буде достатнім добривом. Причина в тому, що вона надзвичайно багата калієм і фосфором, які треба антуріуму. Причому саме шкірка, а не м’якота, містить найбільше цих елементів.

Але як використовувати бананову шкірку? Є декілька способів. Найпростіший — приготування настою. Для цього шкірки треба залити теплою водою та залишити на добу. Потім розчин треба трішки розвести та можна поливати ґрунт. Такий настій корисний для антуріума, але важливо не переборщити з ним, бо надлишок поживних речовин рослині також може шкодити. Тому Поливайте ним рослину не частіше одного разу на 2 тижні.

Квітникарі пояснили, як підживлювати антуріум банановою шкіркою

Також бананову шкірку можна додавати під час приготування компосту. Вона збагачує перегній калієм, а потім компост можна додавати до ґрунту під час пересадки. Але важливо комбінувати таке підживлення з мінеральним добривом. Якщо компост поки не готовий чи ви не маєте бажання або можливості його робити, то для пересадки можна використати також свіжу шкірку. Гарно подрібніть її, а потім трішки додайте прямо у субстрат.

Замість настою можна приготувати відвар з бананових шкірок. Для цього необхідно варити їх протягом 10-15 хвилин, після чого охолодити та процідити. Використовувати цей відвар можна двома способами: поливати під корінь або обприскувати листя. Це не лише підживлюватиме, а й захищатиме від павутинного кліща.

Квітникарі пояснили, як підживлювати антуріум банановою шкіркою

Свіжу шкірку можна використовувати також, як мульчу. Для цього необхідно гарно її подрібнити насипати на ґрунт в горщику з антуріумом. Завдяки цьому піч час поливу поживні речовини потраплятимуть до коренів, а волога повільніше випаровуватиметься з ґрунту, що дозволить скоротити частоту поливів рослини.

Людмила Кондратюк