02.03.2025 13:14

Розмножила ожину 1 раз — тепер сусідам роздаю ящиками: як виростити вдома ягідний рай

Ожина — це ще одна ягода, яка має масу шанувальників. Її неймовірний аромат, структура та смак незабутні. Тому нам так хочеться виростити її у себе.
Софія Самосадкіна

Є велика кількість сортів, яка робить цей вибір доволі складним. Деякі кущі плодоносять декілька разів на сезон, деякі мають величезні плоди, деякі дають надзвичайно ароматні ягоди, які отримують свої властивості якраз за рахунок того, що ягоди з’являються на гілках лише раз на рік.

Ба більше, із ожини навіть можна зробити доповнення для свого саду, адже вона володіє неабиякими декоративними властивостями. Зовнішньо вона схожа на дівочий виноград, однак, ще й має плоди.

Як розмножити ожину без зайвих зусиль

Садівники розповіли, як розмножувати ожину навесні 2025

Якщо хочеться отримувати якомога більше урожаю, не обов’язково купляти велику кількість саджанців, що влетить в копієчку. Постарайтеся подивитися на ситуацію під іншим кутом: ви можете виростити один кущ, а потім з нього отримати велику кількість матеріалу.

І найпростіший спосіб це зробити — розмножувати кущ відводками. Справа в тому, що ожина має довгі та гнучкі гілки, що неймовірно спрощує цю задачу. Не буде ситуації, як з трояндою.

Що для цього покроково необхідно зробити? Виберіть гілку з червонуватим відтінком. Очистіть ділянку навколо місця, де збираєтеся вирощувати відводку від бур’янів. Викопайте яму 30 сантиметрів глибиною. Далі необхідно пригнути відводку до землі, закріпити скобами чи дротом. Засипаємо ґрунтом, залишивши верхівку на поверхні.

Не забувайте її поливати, не даючи ґрунту пересихати. Навесні, коли з’являться нові пагони, можна відрізати укорінений кущик і пересадити. Як правило на укорінення йде приблизно рік. Таким чином ви отримаєте надзвичайно сильну рослину. Втім, декому вистачає навіть півроку, і він вже готовий пересаджувати рослину на нове місце.

Пам’ятайте, що ожина має чіплятися за щось, тому їй необхідно поставити або шпалеру, або підпорку, або взагалі помістити її на інший кущ.

Софія Самосадкіна