22.03.2025 14:30

Слабка герань оживе прямо на очах: 2 прості дії швидко реабілітують рослину після важкої зими

Після зими багато господинь зіштовхуються із ситуацією, коли здавалося здорова герань раптом стала слабкою та блідою. Що у такому випадку необхідно зробити?
Софія Самосадкіна

Герань — рослина дуже витривала і легка у догляді. Але навіть з нею можуть виникнути серйозні проблеми, які в результаті навіть призводять до загибелі квітки. Найчастіше вони проявляються саме під кінець зимового періоду або ранньою весною.

Невелика кількість сонячного світла, перепади температури, протяги, що неодмінно стаються на підвіконні, — усе це призводить до ослаблення пагонів та пригнічення кореневої системи.

Що в такому випадку можна зробити, аби допомогти своїй рослині або швидко її реанімувати після стресового періоду?

Чим  підживити герань навесні

Квітникар розповів, чим  підживити герань навесні

Перш за все, необхідно надати їй усі ті умови, які їй потрібні для хорошого розвитку. Це — освітлення, полив теплою водою та відсутність перепадів температури.

Далі справа за вашою майстерністю. Якщо герань бліда та нездорова за зовнішнім виглядом, тоді можна приготувати невелику кількість зольного розчину. Це прекрасний варіант, адже в деревинній золі міститься велика кількість різних мікроелементів та мінералів, які можуть знадобитися квітці для активного розвитку.

Квітникар розповів, чим  підживити герань навесні

Також ранньою весною рекомендується обирати паростки для живців. Герань прокидається у цей період, а тому швидко та ефективно нарощує коріння навіть зі звичайних гілок. Тому подумайте про те, щоб зробити рослині так би мовити стрижку.

 Квітникар розповів, чим  підживити герань навесні

Якщо ви хочете отримати ще й пишне цвітіння вже через декілька місяців, яке буде нагадувати цвіт гортензії, тоді необхідно придбати суперфосфат та внести невелику його кількість під кущ. Якщо кущ великий, то можна навіть взяти чайну ложку добрива та підсипати його під коріння.

І пам’ятайте, що головна умова для здоров’я будь-якої рослини — це ваша безумовна любов.

Софія Самосадкіна