25.03.2025 18:11

Не повторюйте чужих помилок: що ні в якому разі не можна удобрювати гноєм – 5 культур

Загалом гній вважається відмінним та дуже ефективним добривом, яке часто використовують городники та садівники у всьому світі. Проте, є деякі нюанси.
Наталя Наливайко

Навіть при величезному асортименті якісних та сучасних добрив у спеціалізованих магазинах, багато городників та садівників у першу чергу віддають перевагу органіці. На це є кілька причин: по-перше, вона доступна і практично нічого не варта, по-друге – чудово справляється зі своїми завданнями щодо покращення стану ґрунту, а також створює хороші умови для розвитку рослин і, нарешті – вона безпечна для екології. Однак не все так однозначно. Йдеться про гній, який найчастіше використовують сучасні дачники.

Як самостійно вирахувати дозу добриваЯк самостійно вирахувати дозу добрива
Як самостійно вирахувати дозу добрива

Загалом його вважають відмінним та ефективним засобом, але, як показала практика, у всьому необхідна міра. Мало того, для деяких культур він приносить більше шкоди, ніж користі.

У застосуванні гною є свої нюанси, які необхідно враховувати – це залежить від складу та виду гною, ступеня його “зрілості”, біологічних властивостей рослини, типу ґрунту та навіть пори року, коли його можна застосовувати. Відомо, що гній у свіжому вигляді категорично не можна використовувати при вирощуванні розсади. А якщо це дорослі рослини?

У цьому матеріалі ви дізнаєтесь назву 5 культур, яким гній категорично заборонено.

Це скоростиглі листові салати, шпинат, рукола, листя ревеню та селери, пряна зелень – петрушка і всі подібні зелені швидкорослі культури, які здатні накопичувати антибіотики з ґрунту, удобреного гною тварин.

Городники пояснили, чому зелень та салати слід посіяти вже у березні

Горох та боби. Ці культури відносять до швидкорослих, і їм властива проблема при перегодівлі азотом. Як результат – вони дуже швидко почнуть давати вегетативну масу на шкоду зав’язуванню насіння.

Агрономи назвали три найкращі сорти гороху для висівання

Цибуля та часник. При удобренні ґрунту гноєм цибуля та часник починають швидко рости і всі сили йдуть у “зелень”, замість коренеплодів. Морква, редька та редис Якщо в ґрунт, де росте морква і редиска потрапляє свіжий гній, то швидше за все плоди стануть жорсткими, потворними та схильні до розтріскування, що 100% позначиться на врожайності.

Агрономи назвали найкращий сорт часнику для посадки на городі

Картопля також здатна швидко поглинати антибіотики із ґрунту. Мало того, при підживленні гноєм у бульб збільшується ризик ураження паршою та виникнення пустотілості.

Найкраще добриво із яблучного оцту, яке допоможе виростити картоплю-гігант
Наталя Наливайко