Забудьте про пожовклий часник на грядці: 3 “простецьких” добрива, які збережуть врожай

Часник – популярна городня культура, яку вирощують багато городників. Іноді дачникам доводиться зіштовхнутись із несподіванкою, коли на часнику жовтіють листя. Розповідаємо, як цього уникнути.

Часник – популярна городня культура, яку можна побачити на городах багатьох дачників. Проте навіть найдосвідченіші із них іноді стикаються із неприємним сюрпризом. Трапляється це через те, що зелені та міцні пір’я часнику несподівано починають жовтіти. Чому це відбувається і чи можна врятувати врожай овоча? Читайте подробиці у нашому матеріалі.

Агрономи називають головною причиною того, що листя часнику починає жовтіти – нестачу азоту в ґрунті. Саме цей макроелемент відповідає за розвиток зеленої маси в рослинах. Якщо в ґрунті замало азоту – рослина відчуває дефіцит поживних речовин і відповідно реагує. В наземної частини часнику швдко жовтіє листя.

Щоб виправити ситуацію – необхідно знати, які добрива сприятимуть підвищенню рівню азоту в землі. Часто дачники вносять в ґрунт при посадці часникових сіянців органічні добрива чи гній. Однак із часом культура забирає з ґрунту усі поживні речовини. Тому посадки потрібно підгодувати знов, враховуючи при цьому фази росту.

Чому часник почав жовтіти та як це виправити
Чому часник почав жовтіти та як це виправити

Підживити часник допоможе пташиний послід. Він є одним із найкращих азотних добрив. Вносять його під кущі часнику в розведеному вигляді, дотримуючись пропорцій 1 частина органічного добрива:20 частин води.

Також натуральним джерелом азоту є річковий або озерний мул. Безпечний спосіб наситити землю в місці росту часнику – це внесення компосту.

Слід зауважити, що на пізніх етапах росту часнику вже не потрібно багато азоту. Адже в данному випадку цей компонент може завадити формуванню та розвитку часникових головок в товщі ґрунту.

Чому часник почав жовтішати та як це виправити
Чому часник почав жовтішати та як це виправити

Щоб часник на ваших грядочках знов зазеленів – просто внесіть в землю правильне добриво. Бажано, щоб в ньому переважав такий компонент, як азот.

Схожі статті

Встигніть посадити у березні: з цим насінням цвітної капусти вже в липні буде урожай – 3 сорти

Якщо хочете мати розкішний врожай цвітної капусти вже в липні цього року, зверніть свою увагу на сорти, які ми рекомендуємо в нашому матеріалі.

Борошниста роса на огірках та кабачках? Цей 1 простий спосіб врятує ваш врожай на раз-два

Борошниста роса є частим гостем на городі, а саме на овочах, яку прибрати не так вже легко, але існує один ефективний метод, який радять спробувати всі дачники - рекомендуємо і вам.

Коли з’явилися рожеві піки: півонії цвістимуть пишно і довго, якщо дати цю підживку

Півонія квітка наскільки розкішна, настільки і примхлива. Не догодити їй неймовірно легко, але якщо знати правильні добрива, все буде набагато простіше.

3 секретні прийоми, щоб лілії цвіли пишно та довго: сусіди очей не відведуть від цієї краси

Лілія вражає своєю красою і є невибагливою у догляді, тому ідеально підходить для вирощування в саду - що потрібно знати про цю квітку і що зробити, щоб вона пишно цвіла?

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.