31.03.2025 08:27

Секретна “підживка” і квіточки підуть вгору: чим полити тюльпани навесні 2025

Тюльпани можуть цвісти довго і красиво, якщо провести з ними одну просту процедуру, а саме підживити їх цікавим розчином - як його приготувати і коли удобрювати квіточки?
Божена Басюк

Прийшла весна, тож це саме той час, коли потрібно приділити тюльпанам належну увагу для їхнього розкішного цвіту. Зокрема, це стосується і їх підживлення, адже якщо цим нехтувати, то це може призвести до слабкого росту і не зовсім привабливого вигляду квітів, без правильного догляду вони виростуть дрібними і не зацвітуть. Правильне підживлення допомагає рослині краще рости, а також робить її більш стійкою до хвороб і несприятливих умов.

Найбільш ефективним, доступним і бюджетним методом є використання дріжджів. Цей продукт значно покращує їх ріст та структуру ґрунту. У складі дріжджів присутні вітаміни групи B, фітогормони, амінокислоти, калій, фосфор, залізо.

Квітникарі розповіли, чим полити тюльпани, щоб вони цвіли весь сезон

Для приготування дріжджового розчину вам знадобляться дріжджі, вода і цукор. Змішайте одну столову ложку дріжджів, рекомендується брати швидкодійні, можна як сухі, так і рідкі. Вода повинна бути теплою та нехлорованою, найкращим варіантом буде застосовувати ту рідину, яка настоялась або дощову.

Дріжджі потрібно розчинити у воді пʼяти літрів та додати дві столові ложки цукру. Потім все це ретельно перемішати та залишити в теплому місці на 3 години. У кінцевому результаті ви помітите легку пінку на поверхні, яка буде сигналом, що дріжджі почали діяти.

Квітникарі розповіли, чим полити тюльпани, щоб вони цвіли весь сезон

Перед використанням такого розчину, його потрібно буде розвести з водою у співвідношенні 1:10. Його використовують для поливу тюльпанів під корінь, важливо, щоб рідина не потрапляла на листя чи бутони. Таке підживлення варто проводити один раз на десять днів протягом періоду активного росту та бутонізації квітки.

Однак, варто зазначити один нюанс, адже дріжджовий розчин слугує додатковим підживленням, яким не можна замінити основні мінеральні добрива. Рослина потребує азоту, фосфору, калію, тож потрібно їй це забезпечити.

Божена Басюк

Нові статті