Багато садівників з великим задоволенням вирощують на своїх ділянках всілякі види тюльпанів. Ці рослини відносяться до ранніх весняних, але найбільший пік цвітіння відбувається у травні та на початку червня. Квіти невибагливі, але іноді садівники стикаються з проблемою, коли тюльпани перестають цвісти.

Чому так відбувається і як це запобігти, розповіла директор знаменитого “Добропарку”, що знаходиться на Київщині Вікторія Рижова у публікації сайта “СонцеСад”.
Експерт звернула увагу, що у 2024 році таких випадків було дуже багато. Як зазначила фахівець, цей “феномен” залежить від погодних умов. Наприклад, коли йдуть рясні дощі. Цибулина замокає, листя починає скручуватися і квітка не розпускається. Також цвітіння тюльпана може статися, коли навпаки квітці не вистачає вологи.
Ще однією причиною експерт називає неправильну посадку – коли цибулина закопана надто глибоко чи тюльпани пізно посаджені. У такому разі цибулина з роками поглиблюється і їй важко прорости. Так само причиною того, що тюльпани перестають цвісти – це захворювання фузаріозу, коли цибулини покриваються пліснявою.

Що робити?
У першому випадку перед початком нового сезону навесні необхідно акуратно розпушити землю над цибулинами маленькою сапою, щоб забезпечити доступ повітря та вологи.
При ураженні фузаріозом цибулини вимочують у розчині марганцівки та фундазолі, які допоможуть впоратися з недугою. Однак, на думку експерта, хворі тюльпани все-таки краще викопувати і знищувати, тому що цей грибок може миттєво поширитися після поливу і заразити сусідів, що ростуть поблизу.