Чому не цвітуть тюльпани? Як виправити помилки – ці правила потрібно знати напам’ять усім

З приходом весни багато хто з нетерпінням чекає на цвітіння тюльпанів, адже саме в цей момент сади перетворюються на справжню казку. А що робити, якщо рослини "відмовилися" цвісти?

Багато садівників з великим задоволенням вирощують на своїх ділянках всілякі види тюльпанів. Ці рослини відносяться до ранніх весняних, але найбільший пік цвітіння відбувається у травні та на початку червня. Квіти невибагливі, але іноді садівники стикаються з проблемою, коли тюльпани перестають цвісти.

Чому не цвітуть тюльпани та як все виправити
Чому не цвітуть тюльпани та як все виправити

Чому так відбувається і як це запобігти, розповіла директор знаменитого “Добропарку”, що знаходиться на Київщині Вікторія Рижова у публікації сайта “СонцеСад”.

Експерт звернула увагу, що у 2024 році таких випадків було дуже багато. Як зазначила фахівець, цей “феномен” залежить від погодних умов. Наприклад, коли йдуть рясні дощі. Цибулина замокає, листя починає скручуватися і квітка не розпускається. Також цвітіння тюльпана може статися, коли навпаки квітці не вистачає вологи.

Ще однією причиною експерт називає неправильну посадку – коли цибулина закопана надто глибоко чи тюльпани пізно посаджені. У такому разі цибулина з роками поглиблюється і їй важко прорости. Так само причиною того, що тюльпани перестають цвісти – це захворювання фузаріозу, коли цибулини покриваються пліснявою.

Чому не цвітуть тюльпани та як все виправити
Чому не цвітуть тюльпани та як все виправити

Що робити?

У першому випадку перед початком нового сезону навесні необхідно акуратно розпушити землю над цибулинами маленькою сапою, щоб забезпечити доступ повітря та вологи.

При ураженні фузаріозом цибулини вимочують у розчині марганцівки та фундазолі, які допоможуть впоратися з недугою. Однак, на думку експерта, хворі тюльпани все-таки краще викопувати і знищувати, тому що цей грибок може миттєво поширитися після поливу і заразити сусідів, що ростуть поблизу.

Схожі статті

У березні 2025 кладемо на грядки цей продукт із кухні: ґрунт стає пухким ще до посіву

Основою для здоров'я всіх рослин у вашому городі — це здоров'я землі, а також його фізичні властивості. Зокрема, ґрунт має бути рихлим, і ми розповімо, як цього досягти.

Домашнє просочення для деревини: простий розчин вбереже дерево від гниття і деформації

Людство ще не придумали кращого матеріалу для оздоблення домівки, ніж дерево. Воно екологічне, міцне та стійке. Але за ним необхідно правильно доглядати.

Не відходи, а золото: внесіть 2 столових ложки цього продукту і ахнете від результату

Інколи те, що ми маємо намір викинути в сміття насправді — справжній скарб, який можна використати абсолютно іншим чином. За цей подарунок земля вам буде вдячна.

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Як повернути газону ідеальний вигляд? Маловідомий, але найефективніший прийом від кульбаб

Здається, зробили все правильно, а на газоні все більше і більше з'являються бур'яни та кульбаби. Як раз і назавжди закрити це питання? Відповідаємо в нашому матеріалі.

Варто запам’ятати цю пораду: як вивести мурах з ділянки – покладіть плівку на мурашник

Якщо ви хочете назавжди позбутися мурах, які заполонили ділянку, то прислухайтеся до порад досвідчених городників. Цей метод ще будь-коли підводив.