Городники розповіли, як не можна замочувати насіння
При посадці насіння завжди виникає багато питань, як це робити, чи потрібно його замочувати і що зробити, щоб воно швидше проросло. Однак, очолює ТОП таких питань саме замочування насіння. Деякі дачники вважають, що замочування сприяє кращій схожості та швидшому росту рослин. Однак не для всього насіння підходить замочування і воно навіть може бути шкідливим.
До таких культур належать капустові. Тонка оболонка цих рослин розмʼякшується під час замочування, тому збільшується ризик її пошкодження. Також капустові культури не люблять пересихання, тому надмірна вологість може порушити природний режим вологості.
Не варто замочувати насіння моркви і пастернаку, вони схильні до гниття при надмірному зволоженні. Те саме стосується цибулі й часнику. Немає необхідності замочувати насіння гарбузів, кабачків, огірків.
Якщо ж насіння було оброблене виробником, тобто знезаражене, кольорове, інкрустоване, то замочувати його не варто, адже таке насіння вже готове до висіву. Однак, є випадки, коли замочування може бути дуже корисним. Застосування насіння допомагає перевірити його на схожість. Щоб запобігти різним захворюванням, рекомендується замочувати насіння в спеціальних знезаражування з розчинах.
Найпростішим і доступним методом замочування є використання води. Для цього найкраще підійде відстояна або тала вода, адже водопровідна містить багато солей і хімікатів. Такий метод буде корисним для селери, моркви, кропу, цибулі, кавуна, огірків, кабачків, бобових, гарбуза, буряка, помідорів і перцю.
Тривалість замочування насіння теж залежить від конкретної культури. Насіння червоного буряка замовчується на добу, огірків – вдвічі менше за буряк, квасоля на 10 годин, помідори до 34 годин, а перець від доби і більше.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас