5 причин, які вказують на це: чому насіння не проростає і що треба зробити – розповідаємо

Чи задумувались ви колись над причинами, чому ваше насіння не проростає і що зробити, щоб це нарешті відбулося - городники з досвідом розповіли, в чому справа.

Дачники вже давно переконались, що насіння дуже чутливе до різних чинників, таких як температура, вологість, глибина посадки. Якщо ж ви надали всі необхідні умови, але пройшло кілька тижнів, а паростки так і не зʼявилось, то не слід одразу впадати в паніку. Проте, все ж існує кілька причин, чому насіння може не проростати.

Природний процес проростання не завжди відбувається супер швидко, і не всі культури проростають одночасно. Важливо звертати увагу на інструкцію на упаковці, щоб знати про терміни проростання та не хвилюватись зайвий раз.

Городники назвали пʼять причин, чому насіння не проростає
Городники назвали пʼять причин, чому насіння не проростає

Важливим моментом є глибина його посадки. Якщо ви посадили насіння занадто глибоко, то ви завадите його проростанню, адже проростки та корінці дуже чутливі і не мають достатньо енергії, щоб подолати товстий шар ґрунту. Варто висаджувати насіння на глибину близько пів сантиметра.

Неправильний полив теж є причиною, чому насіння не показує ніяких результатів на грядці. Занадто велика кількість води призводить до гниття, а дефіцит вологи до висихання насіння. Рекомендується використовувати метод поливу знизу, слід встановити ємність з насінням в невеличку тару зі звичайною водою, волога буде підніматися знизу вверх.

Наступне, надто низька температура може завадити насінню проростати. У теплих умовах такий процес відбувається значно швидше. У випадку низької температури, варто скористатись килимками для посіву. Коли насіння проросте, їх можна прибрати.

Городники назвали пʼять причин, чому насіння не проростає
Городники назвали пʼять причин, чому насіння не проростає

Також часто насіння може не проростати через свою старість. Кожен тип насіння має визначений термін зберігання, після якого його схожість стає меншою. Якщо ж насіння зберігалось довго, то ніщо не допоможе відновити його проростання.

Щоб зрозуміти, чи є насіння придатним, можна повести тест. Для цього слід покласти насінини на вологу серветку і спостерігати за їх проростанням. Якщо з двадцяти насінин проростає лише кілька, то це свідчить про низьку схожість.

Схожі статті

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Зберете 1 тонну томатів з сотки, якщо оберете правильний сорт: станьте помідорним “магнатом”

Від сорту томатів залежить наскільки щедрим і смачним буде врожай цієї культури - що радять висаджувати досвідчені городники, адже вже давно перевірили його на практиці?