5 обов'язкових правил підготовки грядки під редиску
Редис вважається раннім овочем, який першим потрапляє на стіл. До того ж його відносять до невибагливих культур, для якого не потрібно особливого догляду. Однак не всім городникам виходить з першого разу виростити цей смачний вітамінний і хрумкий коренеплід. Часто буває, що редис стає в’ялим з порожнечею всередині або дуже жорстким, гострим на смак і непридатним для салатів.
Звичайно ж, у кожної невдачі є свої причини, але якщо знати деякі тонкощі вирощування овочів, то можна легко уникнути цих неприємностей. Дуже важливо для вирощування редис – це вибір ідеального сорту, але це не спрацює без правильної підготовки ґрунту.
Щоб редиска виросла смачною, соковитою та хрумкою, грядку необхідно підготувати заздалегідь. Найкраще це зробити восени і заправити ґрунт поживними речовинами ще до настання перших заморозків. Зазвичай, у момент перекопування грядки вносять калійно-фосфорні добрива і звичайний перегній. Якщо ви з якихось причин не зробили цього до зими, то можна надолужити все навесні, тільки в ґрунт тепер уже необхідно внести перегній, золу чи комплексні мінеральні добрива.
Якщо ваша ділянка знаходиться на чорноземі, то додаткових поліпшень ґрунту не потрібно, а ось піщані та торф’яні ґрунти без покращення не обійдуться. Якщо в землі багато піску, то під перекопування необхідно вносити перегній або зрілий компост з розрахунком 1-1,5 відра на 1 кв.м.
Торф’яні та лісові ґрунти, як правило, мають кислу реакцію, тому при осінньому чи весняному перекопуванні їх необхідно буде розкислювати. Це можна зробити за допомогою доломітового борошна, а навесні за допомогою деревної золи та крейди.
Цей сайт використовує cookies для покращення результатів відображення реклами для вас