02.04.2025 19:51

Як я позбулася запаху у хліву – 1 простий засіб, який є в кожному домі: і витрачатися не треба

Утримання домашніх тварин часто супроводжується неприємними запахами. Через них господарі так і не наважуються заводити корів, свиней чи іншу живність. І дарма, адже сторонні аромати можна прибрати.
Вікторія Бородіна

Під час отримання великих домашніх тварин в хліву існує ризик появи неприємного запаху екскрементів. Тварини постійно випорожнюються на підлогу, а продукти їхньої життєдіяльності виділяють в повітря вкрай неприємний запах отруйних газів. І хоча господарі систематично прибирають випорожнення і виносять їх або на город, або на гній – аромати нечистот все одно залишаються в повітрі. І тоді виникає питання – чи можливо їх прибрати? Досвідчені фермери кажуть, що так.

Різкий запах з хліву можна і треба прибирати. В першу чергу тому, що він не кращим чином впливає на стан здоров’я головних його мешканців – корів, кіз, свиней. Адже живність вдихатиме в себе газоподібні хімічні елементи типу сірководню, аміаку та метану.

Поява смороду в хліву обумовлена появою гнильних кишкових бактерій, що містяться в екскрементах та гної. Якщо діяльність цих мікроорганізмів призупинити, то й неприємні запахи підуть геть. Для цього можна використовувати спеціальні засоби, які надійно придушуватимуть фекальну флору та утворюватимуть на поверхні екскрементів бактеріологічну плівку.

Інший варіант – задіяти народні засоби проти різкого аромату в хліву. Для боротьби з бактеріями, грибком та вірусами господарі часто використовують препарати йоду в розчинах або ж йодну чи сіркову шашку. Саме вони здатні повністю знищити бактерії, спори, плісняву та віруси при температурі +45 градусів. Такі засоби демонструють високу ефективність навіть при сильному органічному забрудненні.

Одним із найбільш простих засобів обробки хліву від різких запахів є оцет. Він буде ідеальним і бюджетним антисептиком як для курнику, так і для хліву з крупними рогатими тваринами чи свинями.

Як позбавитись неприємного запаху в хліву: ефективний спосіб

Білий оцет змішують у рівних частинах із водою у відрі. Після цього беруть велику щітку або віник, змочують їх в цьому розчині і ретельно протирають усі поверхні в хліву. Звісно, приміщення попередньо добре вичищають від гною.

Очищення підлоги від сміття та плісняви, а також зміна підстилки – допоможуть призупинити розповсюдження мікробів у хліву або курнику.

Вікторія Бородіна

Нові статті