14.04.2025 19:03

Щоб не повторювати чужих помилок: як правильно посадити вишню навесні – справа нескладна, але

Насправді в посадці вишні немає нічого складного і впоратися з цим зможе навіть садівник-початківець. Однак, щоб не було проблем у майбутньому, необхідно знати ці 3 правила.
Наталя Наливайко

Посадити саджанець вишні на власній дачі – справа нескладна. Однак, якщо не зважати на правила, то молоде деревце може не прижитися і почати чахнути. Щоб не робити помилок, які потім доведеться виправляти, обов’язково ознайомтеся з трьома основними складовими правильної посадки плодових дерев навесні.

Одним з основних пунктів є – вибір здорового саджанця. Для того щоб виростити здорове, стійке до морозів і дерево вишні, що добре плодоносить, варто купувати вже щеплені саджанці, які продаються на садових ринках. При цьому слід обов’язково звертати увагу на зовнішній вигляд:

  • у молодого деревця має бути добре розвинене коріння, а гілочок, навпаки, має бути мало;
  • висота саджанця має становити 1,5-2 метри;
  • на рослині не повинно бути ознак захворювань та ушкоджень;

Досвідчені садівники рекомендують купувати саджанці, яким не більше двох років, бо старші дерева будуть приживатися гірше.

Що потрібно зробити з вишнею, щоб не залишитися без ягід

Обов’язково звертайте увагу на сорт, який має бути адаптований у вашому регіоні.

Другий дуже важливий пункт – вибір правильного місця посадки. Для вишні ідеально підійде захищена ділянка, де немає протягів та вітру, але обов’язково є доступ для сонця. Якість ґрунту має бути з нейтральною реакцією та родючою.

Дуже важливе значення має процес посадки. Не забудьте, що яму потрібно викопати за кілька тижнів. Її розмір повинен становити ширину 80 см та глибину 50 см. Обов’язково внесіть добрива. Це може бути 100 г комплексного мінерального добрива, відро компосту чи перегною чи золу. Не полінуйтеся встановити кілочок та розправити коріння саджанця.

Чому вишня скидає всі плоди

Щоб рослина прижилася краще і швидше, коріння деревця можна вмочити в суміш гною та глини. Після того, як яму засипали, обов’язково ущільнити землю та зробіть борозенку для поливу. Прив’яжіть молоду рослину до кілочка “вісімкою”.

Наталя Наливайко

Нові статті