Варто це пропустити і пагони почнуть засихати: як навесні правильно доглядати за вишнями

Багатий врожай вишні — справжня мрія багатьох садівників. І ці садівники часто пропускаються помилки, яка потрапляє у рекомендації по догляду за цим деревом.

Справа в тому, що як правило вказується, ніби вишня взагалі не потребує ніякої обрізки. Але такий підхід до питання зрештою призведе до того, що врожаю буде все менше і менше. Необхідно відзначити, що будь-яка рослина позитивно реагує на правильну обрізку, яка стимулює у неї зріст нових пагонів.

Досвідчений садівник може проводити таку обрізку всього раз на декілька років. Саме у той період, коли стає зрозуміло, що дерево цього дійсно потребує.

Експерт розповів, як правильно доглядати за деревами вишні

Коли найкраще обробити вишню від шкідників
Експерт розповів, як правильно доглядати за деревами вишні

Так, під час обрізки вишні необхідно звернути свою увагу саме на дрібні гілки. Ті гілки, які формують крону чіпати не треба.

А якщо вчасно не зрізати молоді гілки уся ця історія може перерости у справжню проблему, так як більшість із них просто позасихає, і ніякої фактичної користі вони все одно не принесуть.

Також не забувайте, що вишня — дерево, яке привертає шкідників. Особливо мурах. На стовбурі дерева часто виникає нектар, який привертає маленьких комах.

Для того, щоб цього уникнути, можна скористатися борної кислотою, а також обробити стовбур дерева сумішшю із глини та вапна. Вона ж захистить вишню від інших комах і навіть від грибкових захворювань.

Якщо у вишні багато гілок, які не плодоносять, і виглядають підозріло, ви можете сміливо їх зрізати для того, аби дати дереву можливість наростити нову здорову крону. Але звичайно, така процедура набагато травматичніша, а це означає, що у цей сезон на великий врожай очікувати не варто.

І найголовніше: пам’ятайте про пташок, які з великим задоволенням можуть захотіти знищити увесь ваш врожай. Найкращим способом їх відганяти можуть бути китайські пристрої, які стають джерелом неприємного для птахів звуку, або старе добре опудало. А от людей від своєї вишні вам доведеться проганяти самостійно!

Схожі статті

Японський метод посадки картоплі: вродить в 2 рази більше – будете збирати з городу мішками

Городники мають безліч ідей того, як можна вирощувати картоплю та подвоювати врожай. Один з найпопулярніших методів — японський, і ми розповімо, в чому він полягає.

Коли садити буряк на розсаду? Посівний календар 2025 – залишилося декілька хороших дат

Коли потрібно висівати буряк? У нашому матеріалі розповідаємо про найкращі дати за посівним календарем, а також даємо поради щодо вирощування.

5 найсолодших сортів айви з величезними плодами: не червива і шикарна в консервації

Айва є не частим гостем на городі у дачників, адже ця культура є досить незвичайною для вирощування в Україні - пʼять сортів цього дерева, які є найкращими для посадки.

Як виростити ідеальну лаванду? Купляємо 1 кущ – робимо із нього 10: аромат на увесь сад

Лаванда славиться не лише своїми розкішними квітами, а й пахучістю на весь сад, тож дачники і вирощують її на своїх ділянках, щоб прикрасити територію. Що потрібно знати?

Розумний сад 2025: що можна посадити на місці старого малинника, а що категорично не можна

Як бути з ділянкою, на якій раніше ріс малинник, щоб родюча земля не була порожньою і приносила користь? Поради агрономів із дуже великим стажем.

Урожай без зайвих “мешканців”: 5 кроків, щоб назавжди забути про шкідників на городі

Якщо хочете, щоб грядки були красивими, здоровими і без зайвих "мешканців", то потрібно обов'язково зробити ці п'ять простих кроків, які обов'язково приведуть до хорошого врожаю.