15.04.2025 20:19

Перевірте, що з цього є у вас вдома: природні добрива, які у 100 разів крутіші за магазинні

Компоненти цих натуральних добрив, які використовуються при вирощуванні рослин є у домі будь-якої господині. Навіщо переплачувати коли можна легко виготовити їх на власній кухні.
Наталя Наливайко

Добрива відіграють велику роль при вирощуванні рослин. Окрім відомих промислових стимуляторів, є величезна кількість не менш ефективних засобів, які складаються з натуральних елементів та які можна легко виготовити в домашніх умовах.

У даному матеріалі мова піде про добрива, які зазвичай застосовують при загартовуванні та пророщуванні насіння, поливу розсади та укорінення живців при посадці в ґрунт.

Городники назвали 3 ключові відмінності між власною та купленою розсадою

Дріжджі

Розчин з дріжджів – один із найпопулярніших засобів, які садівники та городники активно застосовують для прискорення пророщування насіння, а також для утворення кореневої системи у живців.

Щоб приготувати розчин знадобиться 50 г звичайних пресованих дріжджів, які використовують для приготування тіста для хлібобулочних виробів і 500 мл теплої води. Необхідно змішати ці два компоненти. Потім помістити в розчин живці і залишити на 48 годин. Після цього дістати і опустити рослини у звичайну воду. Незабаром ви помітите, як на живцях з’явилися перші відростки коренів.

Мед

Розчин з меду в основному застосовують для замочування насіння та укорінення живців.

Для приготування потрібно 2 ч.л. меду та 1 л теплої води. Розчиніть мед у воді, температура якої має бути вищою 40 градусів тепла. Опустіть у медовий розчин насіння на 6 годин. Після чого дістаньте та добре просушіть. Якщо ви хочете прискорити зростання живців, то опустіть їх у розчин за 12 годин до посадки.

Сушені гриби

Добриво, приготовлене з сушених грибів, допоможе насіння швидше прорости і значно прискорять процес коренеутворення у живців.

Для приготування розчину необхідно подрібнити сухі гриби на порошок ( вам знадобиться всього 2 ст. ложки), а потім залити їх 1 л гарячої води. Наполягти до повного остигання. Процідити. Потім замочіть живці у настої на 6-12 годин перед посадкою.

Наталя Наливайко

Нові статті