Від цього добрива буде лише шкода. Чим краще підживлювати картоплю під час висаджування

Картопля належить до тих овочевих культур, які полюбляють рости в пухкій і родючій землі. Які добрива не можна використовувати під час посадки картоплі – розповідаємо у нашому матеріалі.

Картопля росте добре на грядочках із родючим та пухким ґрунтом. Щоб отримати гарний врожай великих і смачних бульб – потрібно подбати про якість ґрунту та внести усі необхідні добрива. Деякі речовини з підживки для насіннєвої картоплі не кращим чином впливатимуть на врожай. Тому деякі види добрив ні в якому разі не додають в лунки при посадці картоплі. Розповідаємо, яке саме підживлення буде згубним для врожаю картоплі на грядці.

Свіжий гній

Які добрива не можна вносити в лунку під час посадки картоплі
Які добрива не можна вносити в лунку під час посадки картоплі

Додавання свіжого гною в лунки при посадці картопляних бульб – не краща ідея. Справа в тому, що це органічне добриво насичуватиме землю азотом. Через це замість бульб буде нарощуватись лише зелена маса. На ваших картопляних грядках буде багато бадилля, в той час коренеплоди виростуть маленькими та неправильно сформованими. До того ж свіжий гній може містити в собі патогени або шкідливі мікроорганізми. Вони вразять рослини та стануть причиною гниття бульб і розвитку різноманітних захворювань.

Деревна зола

Чимало городників перед посадкою картоплі засипають в лунки деревну золу. Робити цього не варто через певні причини. У складі компоненту міститься багато кальцію. І якщо ґрунт на ваші ділянці лужний і характеризується високим вмістом рН – то після внесення зольного добрива цей показник стане ще більшим.

Через високий рН картопля та інші рослини на ділянці не зможуть поглинати поживні речовини в достатній кількості із землі. Зокрема, їм буде недоступний калій. В результаті якість врожаю значно зменшиться. Вносити деревну золу можна лише у кислий ґрунт – щоб вирівняти і трохи зменшити показники кислотності та підвищити рівень рН.

Які добрива не можна вносити в лунку при посадці картоплі
Які добрива не можна вносити в лунку при посадці картоплі

Щоб збільшити врожайність картоплі – дотримуйтесь правил сівозміни та чергуйте культури на грядці. Також агрономи радять висаджувати між картопляними грядками зелені добрива (сидерати). Вони оновлюють ґрунт та насичують його корисними речовинами.

Схожі статті

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.

Редиска як з ринку: 4 простих прийоми, які зроблять її соковитою та повністю полишать гіркоти

Редиска – популярний весняний коренеплід, який н смак аж ніяк не повинен бути гірким. Але в багатьох дачників вони виростають саме такими. Щоб такого не сталося – потрібно дотримуватись 3-х прийомів.

Попелиці носа не покажуть, і набридлі чорнобривці не потрібні: саджаємо по всьому городу це

Посадивши цю квітку на своїй ділянці, ви можете забути про наявність попелиць раз, і назавжди! Ця рослина не потребує особливо догляду, її слід просто не забувати поливати.

1 ложка і яблука перевершать очікування: підживіть так яблуню – знають всі дачники

Навесні яблуня потребує підживлення для активного росту, тому садівники розсекретили найефективніші підживки для дерева, які сприяють високому врожаю.

1 дія, за яку солодкий перець віддячить! Найкраща підгодівля, яка очолює рейтинг дачників

Для правильного догляду перцю, потрібно знати, коли саме поливати культуру, підживлювати і багато чого іншого - дачники розсекретили добриво, яке показує вражаючі результати.