Накривати чи ні? Шеф-кухарі пояснили, що потрібно робити з кришкою під час смаження риби

Мабуть, всі українці люблять смажену рибу з хрусткою скоринкою. Але іноді після смаження страва виходить зовсім не такою, як хочеться. Тож шеф-кухарі пояснили, як зробити її ідеальною.

Може здаватися, що смажити рибу зовсім не складно. Але насправді навіть у такій простій страві є багато нюансів. І одним з найголовніших є кришка: потрібно накривати нею пательню чи ні? І на це питання у всіх кухарів одна думка: робити цього не потрібно. Причина у волозі. Під час смаження вона виходить з будь-якого продукту. Але ж при цьому вона перетворюється на пару. І коли кришка накрита, то парі нікуди діватися.

Тобто риба в таких умовах буде радше не смажитися, а тушкуватися. Через це скоринка не буде хрусткою, а текстура самої страви буде трішки “вареною”. Тому кришкою сковорідку ніколи не закривайте. Але це далеко не єдиний нюанс, від якого залежить результат. Важливим також є панірування. Найпростішим варіантом є звичайне борошно. Для більш яскравої скоринки підійдуть панірувальні сухарі. А для більшої соковитості можна зробити кляр.

Шеф-кухарі пояснили, чи треба смажити рибу під кришкою
Шеф-кухарі пояснили, чи треба смажити рибу під кришкою

А ще треба правильно розігрівати сковорідку. Дехто робить вогонь надто малим, тож результат виходить схожий на приготування під кришкою. Інші ж розігрівають занадто, тож риба починає пригоряти зверху. Вогонь краще зробити середнім, щоб олія була добре розігрітою, але не диміла. Смажити рибу потрібно приблизно по 5 хвилин з кожного боку. А ще варто використовувати рафіновану олію, бо вона не вплине на смак риби.

Від типу риби результат також залежить. Ідеально підходять ті, який щільна текстура. Чудовим вибором стануть сьомга, тріска, судак, форель, окунь тощо. Вони добре тримають форму на сковорідці, не розвалюючись, при цьому гарно просмажуються всередині.

Схожі статті

У Лондоні в захваті від цих жіночих українських імен: 5 наймилозвучніших для європейців

Є такі українські жіночі імена, від яких європейці просто в захваті. Звучать для них м'яко, незвично та дуже приємно. Ми зібрали 5 імен, власниці яких у Європі доволі часто отримують компліменти.

Вам це не було потрібно: 5 маркетингових хитрощів, які змушують вас купувати більше продуктів

У магазинах усе розраховано до дрібниць. Розміщення стелажів, колір цінників, розкладка товару. Вони не випадкові, а ретельно продумані. Не для вашої зручності, ні. Для того, щоб ви більше купували.

Диня — це не фрукт і не ягода: вражаюча відповідь оперована на наукових дослідженнях

Навіть люди у віці й досі не знають правильної відповіді на це запитання. Більшість українців вважають, що диня це фрукт, або ягода. Утім, всі вони сильно помиляються щодо цього.

Перекис не лише до рани прикладають, а ще й до дзеркала, плитки, килимів – 6 важливих лайфхаків

Всі ми звикли змащувати невеличку ранку на пальці перекисом водню. А про інші властивості цього засобу ніколи й не чули. Тим часом препарат здатен на справжні дива у побуті.

84% населення Землі не знають, з чого роблять паприку: виробники розповіли всю правду

Паприку їдять майже всі. Але далеко не кожен знає, з чого та як вона насправді робиться. Ви здивуєтеся тому, наскільки все просто. А ще зможете приготувати смачну паприку самостійно.

Не петрушка і не кріп: цього не знають 99% українців – яку зелень додати в борщ для смаку

Кожна українська господиня має свій секрет смачного та наваристого борщу. Дізнайтеся, яку зелень можна додати в борщ під час приготування, щоб зробити його в рази смачнішим.