Благовіщення Пресвятої Богородиці. Свято-пароль для входження у Божу благодать

«Радуйся, Маріє, Благодаті повна, Господь з тобою», - цими словами Архангел Гавриїл звернувся до 15-річної Міріям (Марії) і сповістив, що з її лона прийде у світ Ісус, син Божий.

Людина з багатою уявою, читаючи текст Євангелії і уявляючи цю сцену, мала би відчути всередині себе бунт: «Таке не може бути!» Звісно, таке не може бути у теперішній час, з нами, але таке відбулося з нею – дівчиною з Назарету.

Нагадаємо собі, що Архангел Гавриїл супроводжував Марію від самого її народження. Адже це він з’явився у сні її, уже немолодої матері, і сповістив, що вона зачне дитину. І потім, укінці земного життя Марії, саме Архангел Гавриїл сповістить їй про наближення смерті.

Але в цій історії центральною подією, доленосною для усього людства є не чудодійна поява Архангела перед людиною, а реакція цієї, ще майже дівчинки, на його благовість (добру новину). Вона не розгубилася, а поставила абсолютно логічне запитання: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю?»

На слова Архангела Гавриїла «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього осінить тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого», Марія знов не розгубилася, а покірно відповіла: «Я раба Господня, нехай буде мені по твоєму слові».

У цьому діалозі закладений код взаємостосунків Творіння зі своїм Творцем. Він дуже простий –  віра у те, що Бог краще знає, що нам потрібно і повна довіра до Його задуму.

Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці, м.Коломия Івано-Франківської обл.

Але ж для Марії так себе вести було природно, бо, пригадаємо собі, що з трьох років вона була при Божому храмі, де її наукою і духовністю опікувався праведний священник Симеон. А ми, що нам заважає бути з Богом і повсякчас чути Його?

Ця Блага звістка не тільки для Марії, але для кожного з нас. Бог від нас хоче того самого – жити за Його правилами, зберігати Його заповіді. І тоді Він подбає про нас, впорядкує наше життя і принесе у нього все необхідне для того, щоб ми були щасливі. Бог хоче, щоб ми були щасливі!

Ця звістка для нас, людей, є така важлива, що день святкування Благовіщення, 7 квітня (Церква латинського обряду вшановує свято 25 березня), не відміняється навіть, якщо це свято збігається з святкуванням Великодня. Якщо свято Благовіщення випадає на Страсний тиждень, то строгий піст послаблюється.

Празник Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до 12 найбільших християнських свят. Цього дня християнам належить бути на Службі Божій.

Схожі статті

У Лондоні в захваті від цих жіночих українських імен: 5 наймилозвучніших для європейців

Є такі українські жіночі імена, від яких європейці просто в захваті. Звучать для них м'яко, незвично та дуже приємно. Ми зібрали 5 імен, власниці яких у Європі доволі часто отримують компліменти.

Вам це не було потрібно: 5 маркетингових хитрощів, які змушують вас купувати більше продуктів

У магазинах усе розраховано до дрібниць. Розміщення стелажів, колір цінників, розкладка товару. Вони не випадкові, а ретельно продумані. Не для вашої зручності, ні. Для того, щоб ви більше купували.

Диня — це не фрукт і не ягода: вражаюча відповідь оперована на наукових дослідженнях

Навіть люди у віці й досі не знають правильної відповіді на це запитання. Більшість українців вважають, що диня це фрукт, або ягода. Утім, всі вони сильно помиляються щодо цього.

Перекис не лише до рани прикладають, а ще й до дзеркала, плитки, килимів – 6 важливих лайфхаків

Всі ми звикли змащувати невеличку ранку на пальці перекисом водню. А про інші властивості цього засобу ніколи й не чули. Тим часом препарат здатен на справжні дива у побуті.

84% населення Землі не знають, з чого роблять паприку: виробники розповіли всю правду

Паприку їдять майже всі. Але далеко не кожен знає, з чого та як вона насправді робиться. Ви здивуєтеся тому, наскільки все просто. А ще зможете приготувати смачну паприку самостійно.

Не петрушка і не кріп: цього не знають 99% українців – яку зелень додати в борщ для смаку

Кожна українська господиня має свій секрет смачного та наваристого борщу. Дізнайтеся, яку зелень можна додати в борщ під час приготування, щоб зробити його в рази смачнішим.