Церковне свято 23 квітня: що можна і не можна робити у переддень Великодня Велику суботу – традиції, прикмети

Велика субота – особливий день. Вважається, що саме сьогодні Христа поклали у труну. Тому весь час до заходу сонця слід провести у скорботі. У народі переддень Великодня називали ще й “Тихою суботою”.

Молитва повертає душевну рівновагу
Церковне свято 23 квітня

Не дозволяються зараз веселощі, танці, гуляння, а також сварки. Можна фарбувати яйця, робити крашанки, але неодмінно слід перед такою роботою прочитати молитву. Нагадуємо, що сьогодні – останній день Великого посту. Слід дотриматися всіх його рекомендацій. Вірянам, які з тих чи інших причин не постували – краще обмежити у суботу свій раціон та утриматися від м’яса, риби, молочних продуктів.

Цим вечором православні, залишаючи вдома на столах “мале” частування, збираються в церквах і соборах на вечірню службу, в 12 ночі починається хресний хід, після якого служба триває.

Для особистого захисту вранці слід звернутися до Богородиці такими словами:

Богородиця, Цариця Небес, смиренно прошу тебе доторкнутися життєдайною рукою твоєю до мого життя. Настав на путь праведний, дай сил пройти всі випробування і мyки, не зломили. Подаруй удачу в починаннях моїх да допоможи впоратися з усіма Господом відміряними труднощами. Визволи мене від слабкості, маловір’я і відчаю. Осіни світлом моє життя. Слався, Велика. Амінь

Зауважимо, що з огляду на нинішні події, не рекомендується відвідувати службу у храмах заради безпеки і порушувати комендантську годину. Перед походом до церкви дізнайтеся у своїй громаді часи проведення літургії.

Популярне зараз

Схожі новини