Трійця – одне із найбільших церковних свят. В 2025 році її за традицією відзначатимуть через 50 днів після Великодня. Більш точну дату і традиції Зелених свят назвемо далі.
Трійця або Зелені свята – особливий день в житті віруючих християн. Він є символом Зішестя Святого Духа на апостолів, завдяки чому вони змогли проповідувати Боже слово різними мовами.
Трійцю називають одним із найдавніших свят в церковному календарі. Цього дня люди відправляються до церкви та слухають літургію. Оселі до свята прикрашають запашними травами та зеленими гілочками, які розвішують на дверях та вікнах. Наші предки вірили в те, що це допоможе привабити в оселю добробут, щастя і мир.
Трійця 2025: історія свята
Ця історія трапилась на 50-й день після Воскресіння Божого сина, Іісуса Христа. Тоді апостоли зібралися в Єрусалимі, і в цей самий момент на Христових учнів зійшов святий Дух, що мав вигляд полум’яних язиків. Ця подія допомогла апостолам заговорити на різних мовах і проповідувати Слово Боже в багатьох країнах світу.
В той день багато людей вийшли на вулиці, щоб дізнатись причину галасу. Учні Іісуса Христа вийшли до народу та розповіли про подію, що сталася. В день святкової Трійці багато хто увірував в Іісуса.
Коли Трійця в 2025 році: точна дата і традиції

За традицією Трійцю (Зелені свята) відзначають на 50-й день після Великодня. Частіше за все ця дата припадає на перший літній місяць (червень). П’ятидесятниця – перехідне церковне свято, дата якого щороку змінюється.
Розрахунок точної дати Зелених свят залежить від Великодня. Відомо, що Воскресіння Господнє відзначають завжди в неділю і Трійця, відповідно – також припадає на цей же день тижня.
Саме від Великодня починають розраховувати дату проведення Зелених свят, відлічуючи 50 днів. Останній із них й буде днем святої Трійці.
В 2025 році дата святкування Великодня у православних християн та католиків вперше за кілька рокі співпала. Тобто, християни різних конфесій відзначали Воскресіння Господнє в один й той самий день – 20 квітня. Якщо від цієї дати відрахувати 50 днів вперед, то виходить, що Трійця в цьому році припадатиме на 8 червня.
Згідно із стародавніми традиціями – віряни напередодні Зелених свят прикрашали подвір’я та оселю свіжии квітами та зеленими гілками. Вважалося, що цього дня весна стає в літа на порозі, а природа на повну розпочинає своє відродження.
В церквах на Зелені свята проводяться святкові богослужіння та освячують зілля, які віряни несуть до храмів. З давніх часів головним символом Трійці вважали березу. За народними повір’ями це дерево несе в собі суто позитивну енергетику. Її гілочками перед святом прикрашали двері, вікна та ворота у двір. Фасади будинків оздоблювали польовими квітами, а на підлогу стелили запашну траву.

Березові гілочки після Трійці слугували господарям оберігом. З листя ж цього дерева варили лікувальні чаї. Ще на День святої Трійці було прийнято складати букет із польових квітів та трав. Його висушували та зберігали за іконами.