4 лікарські рослини, які ростуть прямо у вашому саду: їх варто засушити і заощадити на аптечці

Багато садових рослини володіють поживними речовинами для організму та чудовим ароматом. Відвари з них допомагають холодною зимою розслабитися, поліпшити сон чи загальне самопочуття. Розповідаємо, що це за рослини.

Орегано 

Ще одна назва цієї рослини — материнка. Вона не тільки має привабливий аромат, а й чудово підходить до м’ясних страв. Якщо засушити цю рослину на зиму, то можна приготувати трав’яний чай, який м’яко виводить мокроту під час застуди. До того ж, ця рослина містить вітамін С та цінні ефірні олії. Щоб зберегти такий вітамінний пучок на зиму, достатньо висушити рослину на сонці і тримати в картонній коробці подалі від інших зборів.  

Котовник 

Ще одна назва цієї рослини — котяча м’ята. Це чудовий засіб проти кашлю та високої температури, тому досить часто його застосовують при застудах.  

Коли ця рослина вже досить зріла, варто зрізати пагони та скрутити у віники. Далі підвісьте рослинну суцвіттям вниз в сухому і темному місці, адже при яскравому сонці котовник може втратити всі свої цілющі властивості.  

Лікарські рослини в саду
Лікарські рослини в саду

М’ята 

Зазвичай садівники вирощують лише три види м’яти: перцеву, лимонну (вона ж меліса) і ментолову. Перцову м’яту часто додають до м’ясних страв, вона наділяє їх чудовим ароматом, а з іншою п’ють смачний чай. Ця рослина надзвичайно корисна, її застосовують як антисептик, адже вона зменшує больові відчуття. До того ж, аромат ментоловою м’яти допомагає справлятися із запаленням органів дихання.  

Щоб засушити м’яту на зиму, варто обрізати листя, видалити весь бруд та вологу і накривають сухим рушником. В жодному разі не сушіть її на сонці, адже всі корисні ефірні олії з м’яти випаруються.  

Ревінь 

Ревінь зазвичай росте як бур’ян, Але його використовують в кулінарії і медичних цілях. Адже висушений корінь рослини має жарознижувальну, а також проносну дію. 

Стебла ревеню можна зберігати в сирому, висушеному або замороженому вигляді. Але найкраще висушувати цілі частини рослини та зберігати в такому вигляді.  

Схожі статті

Не викидайте баночки від сметани: хитрі господині знайшли їм 8 сенсаційних способів застосування в побуті

А чи знали ви, що різноманітні контейнери, як от баночки від сметани можуть стати корисними в побуті? Сьогодні ми запропонуємо вам кілька варіантів ефективного використання таких баночок.

Без жодних фітоламп: розсада томатів виросте товстенькою, міцною, кремезною – простий стрес-прийом дачників

Сьогодні ми поділимось з вами секретом догляду за розсадою томатів. Завдяки цим порадам розсада неодмінно виросте міцною, здоровою та тішитиме вас врожаєм.

Не варто запускати прання на цьому режимі: через це в машинці з’являється пліснява і затхлий запах

Майже кожна господиня у своєму житті стикалася з ситуацією, коли з пральної машинки йде неприємний запах. І насправді цьому є пояснення. Так само, як і методи боротьби.

Так роблять господині у Франції: воду після варіння яєць не виливають. “Рідке срібло” для вашого городу

Ми залюбки купляємо різноманітні добрива, коли хочемо, щоб наш сад давав прекрасні врожаї та тішив цвітінням. Але деякі мінеральні добрива вливаємо, не розуміючи цього.

Як вберегти сад від шкідників та лихого ока заздрісних сусідів: народні методи та поради, перевірені роками

Сьогодні ми поділимось з вами порадами, які допоможуть вберегти ваш сад від шкідників та небажаних поглядів. Ці секрети досвідчені дачники перевіряли роками

Як врятувати пересолений суп, позбутись неприємного запаху від дошки і ще 8 корисних лайфхаків для кухні

Сьогодні ми допоможемо вам полегшити свій побут на кухні. Пропонуємо до вашої уваги ТОП-10 корисних порад від професійних кухарів та досвідчених господинь!