Як підготувати плодові дерева восени, щоб отримати багатий врожай навесні? Секрети від досвідчених дачників

Чим полити дерева, які добрива використати та як підготувати сад до зими, щоб навесні мати здорові рослини та багатий врожай. Читайте у нашому матеріалі.

Здається, після того, як зібрали врожай, можна забути про сад до наступного року. Проте досвідчені садівники знають, роботи ще багато. Сад необхідно підготувати до зими. Правильний підхід допоможе отримати гарний врожай від плодових дерев навесні. Крім того, правильний догляд допоможе рослинам комфортно перезимувати.

Поради для садівників, як підготувати дерева до зими
Поради для садівників, як підготувати дерева до зими

Добрива

Найкраще підживлювати дерева восени, на початку жовтня. Найкраще з цим завданням впораються:

  • Перегній. Він забезпечує дерево необхідними корисними речовинами. Під молоді дерева рекомендують підсипати близько 30 кілограмів перегною, а для дерев старших за 10 років необхідно 50 кілограмів.
  • Фосфорно-калійні добрива. Вони є важливими компонентами для здорового росту і плодоношення плодових дерев. Фосфор сприяє розвитку кореневої системи, цвітінням і створенню плодів. Калій сприяє розвитку плодів та підвищує стійкість рослин до стресових умов, таких як засуха та холод. Добрива можна вносити у вигляді гранул або порошку під корені дерева. Важливо дотримуватися рекомендованих доз та інструкцій на пакуванні.
  • Комплексне підживлення. Спеціальні препарати продаються в агромагазинах. Важливо суворо дотримуватись інструкцій на пакуванні.

Після підживлення важливо вкрити поверхню ґрунту скошеною травою, соломою, щебенем або іншою мульчою.

Поради для садівників, як підготувати дерева до зими
Поради для садівників, як підготувати дерева до зими

Підготовка до зимування

Для того, що рослини гарно перезимувати та гарно вродили, потрібно здійснити обробку від хвороб та шкідників та обрізку.

  • Обрізування дерев.Обрізку потрібно проводити коли дерева вже скинули листя, але температура повітря вище 0°C. Потрібно видалити сухі та пошкодженні гілки.
  • Поливання плодових дерев. Оскільки під час морозів дерево не може вбирати необхідну йому вологу з грунту, восени сад потрібно гарно наситити водою. Полив потрібно проводити при плюсовій температурі, бажано вище 3°C. Якщо у вашому регіоні часто йдуть дощі, поливати сад непотрібно.
  • Осіння побілка. Побілка допомагає захистити дерева від шкідників, а також сприяє стійкості дерев до холодних зимових вітрів. Білити стовбури дерев потрібно за 1-2 тижні до морозів. для побілки використовують вапно, а щоб побілка гарно прилипала до кори, додають ПВА, клей для паперу, або господарське мило.
  • Обприскування дерев. Процедуру проводять після як у дерево опало листя, за температури понад 5°C. Ця важлива процедура потрібна, щоб позбутися комах, що шкодять деревам.
Поради для садівників, як підготувати дерева до зими
Поради для садівників, як підготувати дерева до зими

Наведені поради допоможуть оздоровити сад та отримати багатий врожай наступного року. Проте, нагадаємо, при використанні добрив, обов’язково прочитайте інструкцію на пакуванні, щоб не зашкодити деревам.

Схожі статті

Їх аж 5: які кімнатні рослини не можна тримати в спальні – можуть нанести шкоду не тільки вам

Кімнатні рослини можна зустріти майже у кожній домівці й абсолютно різні - чи всі вони корисні для вашого здоров'я і які краще не тримати в спальні?

Подруга порадила не викидати шкірки від гранатів: тепер ніякої фітофтори на грядках

Досвідчені господині ніколи не викидають шкірки з гранатів. Адже під час весняно-літнього сезону вони можуть принести багато користі. Головне — правильно їх висушити і застосувати.

Цибуля та часник на одній грядці: як уживаються один з одним близькі родичі – є точна відповідь

Нарешті експерти дали чітку відповідь на питання, яке вже багато років хвилює дачників та городників – чи можна садити на одній грядці цибулю та часник? Як рослини впливають одна на одну?

За 450 чи 320? Як правильно вибрати орхідею для дому – для новачків та досвідчених квітникар

Що слід враховувати при виборі орхідеї у квітковому магазині? Чому одні коштують дорожче і чи впливає це на якість та домашній догляд за рослинами?

Єдиний ефективний копійчаний засіб для розсади: моментально міцнішає, і приживається на 100%

Щоб зробити ефективне добриво для городу — не потрібно витрачати сотні гривень на спеціальні препарати. Достатньо використати копійчаний засіб, який можна придбати в будь-якому продуктовому магазині.

У модних квартирах роблять тільки так: 3 причини назавжди забути про шпалери – чим замінити

За кордоном у квартирах уже давно не клеять шпалери на стінах. Нарешті цей тренд дійшов і до нас. Ремонт стане набагато простіше, а результат порадує не лише око, а й гаманець.