Для більшості з нас коти та песики стають невід’ємною частиною нашого життя та нашої сім’ї. Вони проживають разом із своїми господарями 27/7 й звикають до людей настільки, що вже не можуть потім забути. Будь-який песик чи котик, одразу ж, зрозуміє, додому прийшов господар, чи то до дверей підійшов хтось чужий. Причина — тварини здатні запам’ятовувати кроки, запахи, відлуння рухів своїх власників. І в більшості випадків ніколи не переплутають свого господаря ні з ким більше.
Чимало з нас цікавить інформація й про те, а чи довго ж тварини здатні пам’ятати свого господаря. В житті бувають дуже різні ситуації: переїзди, не можливість більше доглядати за своєю твариною, навчання чи робота в іншому місті. А тваринку можна залишити на цей час у своїх батьків, чи кумів, чи друзів. Комусь доводиться вирушати в тривале відрядження, або відпустку.
Науковці давно встановили, що у котів мозок менший за людський, але дуже подібний. Він так само складається з лобової, потиличної, скроневої та тім’яної частин. А ще, у ньому міститься сіра та біла речовини. Тому мозок котів здатен передавати таку ж саму інформацію, як і людський. Коти здатні запам’ятовувати чимало всього. Причина — за це також відповідає чимало нейронів у сірій речовині головного мозку. А в кожному з них зберігається частина спогадів, які коти здатні згадувати.
На відмінну від песиків, коти здатні запам’ятовувати та тримати певну інформацію в своїй голові до 16 годин. У той час, як собаки, можуть це робити лише до п’яти годин. Місця, в яких коти бували найчастіше, вони можуть запам’ятовувати на дуже й дуже довго. Вчені переконані, що навіть на кілька років (у залежності від тривалості життя тієї, або іншої кішки). Є коти, які навіть здатні раз і на все своє життя запам’ятати свого першого господаря. Є фахівці, які порівнюють котячу пам’ять з дітьми дошкільного віку. Саме тому так важливо, аби коти були серед соціуму з народження, щоб потім не бути “дикими”.