Що робити, коли картопляного лушпиння ціле “море” і в компост воно не влазить: є вихід

Картопля — продукт масового споживання, після якого залишається багато лушпиння. Господарі викидають його в компост або ж вигадують інші способи використання. Які саме - читайте далі.

Картопля — популярний продукт, після якого залишається багато відходів. Хтось із господарів викидає його в компостну яму, але іноді картопляного лушпиння буває занадто багато. Що з ним робити в такому випадку – читайте в матеріалі “Сенсації”.

Дачники і городники використовують лушпиння з картоплі переважно для наповнення компостної ями і в якості добрив для городу. Але є ще один корисний спосіб. Він стане у нагоді тим людям, які мешкають у власному будинку, де є дровʼяна піч або твердопаливний котел.

Цей метод використання картопляного лушпиння — старий, але про нього знають не всі. Якщо у вас накопичилося забагато картопляного лушпиння — викидайте його не в компостну яму, а в піч чи котел під час опалення будинку.

Як в домашніх умовах використати картопляне лушпиння
Як в домашніх умовах використати картопляне лушпиння

В складі лушпиння з картоплі міститься багато крохмалю. Під час згоряння в печі саме він очищує димохід від накопичень сажі. По суті, картопляне лушпиння стає екологічним та простим способом очищення димоходу.

Зверніть увагу, що цей спосіб допоможе, якщо димохід закопчений не занадто сильно. Достатньо проводити цю процедуру один раз на 7 днів.

Незвичний спосіб використання картопляного лушпиння пропонують в сфері краси.

Наприклад, за допомогою розчину, приготованого з нього — можна легко зафарбувати сивину. Якщо у вашому волоссі зʼявилося кілька срібних волосинок, а користуватись хімічними фарбами не хочеться — в нагоді стане картопляне лушпиння.

Щоб приготувати засіб для фарбування — візьміть лушпиння з двох картоплин, покладіть його у воду та варіть протягом 20 хвилин. Потім — дати трохи охолонути.

Як в домашніх умовах використати картопляне лушпиння
Як в домашніх умовах використати картопляне лушпиння

Після кожного миття волосся слід ополіскувати відваром з картопляною шкіркою. Дуже скоро ви побачите чудовий результат. На темних локонах він “зафарбує” сивину та приховає її.

Волосся світлого кольору після миття розчином з картопляного лушпиння набуде однорідного відтінку.

Схожі статті

Чудові сусіди для овочів та інші переваги чорнобривців на городі: усі секрети помаранчевої квітки

Змішані посадки на домашньому городі несуть в собі особливий сенс. Кожна рослина виконує в них свою роль. Редакція "Сенсації" дізналась, які переваги має посів на ділянці квітів чорнобривців.

Цінне добриво зі шкаралупи волоського горіха: ось чому її не можна викидати — для городу це скарб

Якщо у вас після чищення горіхів залишаються відходи у вигляді твердої шкаралупи — не поспішайте їх викидати. Цей матеріал буде цінним для городу і стане чудовим добривом.

Різдвяний кактус взимку заквітне, як шалений: треба лише з температурою та світлом “погратись”

Різдвяний кактус або різдвяник чи шлюмбергера — декоративна рослина, яку часто можна зустріти в будинках. Він може пишно квітнути, але за умови правильного догляду.

Це сміття захистить майбутній урожай від хвороб та шкідників: покладіть до лунки з картоплею

До нового посадкового сезону ще кілька місяців, але подумати про те, як подвоїти чи потроїти врожай картоплі можна вже зараз. Збережіть це до весни.

Ці 5 речей у домі “здешевлюють” будь-яку господиню: гості звертають на це увагу одразу

Якщо ви маєте ці 5 речей у вашому будинку, то ви автоматично "падаєте в очах" ваших гостей і не тільки, як гарна господиня: що на що краще замінити?

Володимир Ярославський розповів, що робити, щоб нічого не прилипало до пательні: є один спосіб

Суддя "МастерШеф" Володимир Ярославський показав лайфхак того, як готувати їжу так, щоб вона не прилипала навіть до сталевої пательні. Є один простий і надійний метод для цього.