Картопля — популярний продукт, після якого залишається багато відходів. Хтось із господарів викидає його в компостну яму, але іноді картопляного лушпиння буває занадто багато. Що з ним робити в такому випадку – читайте в матеріалі “Сенсації”.
Дачники і городники використовують лушпиння з картоплі переважно для наповнення компостної ями і в якості добрив для городу. Але є ще один корисний спосіб. Він стане у нагоді тим людям, які мешкають у власному будинку, де є дровʼяна піч або твердопаливний котел.
Цей метод використання картопляного лушпиння — старий, але про нього знають не всі. Якщо у вас накопичилося забагато картопляного лушпиння — викидайте його не в компостну яму, а в піч чи котел під час опалення будинку.
В складі лушпиння з картоплі міститься багато крохмалю. Під час згоряння в печі саме він очищує димохід від накопичень сажі. По суті, картопляне лушпиння стає екологічним та простим способом очищення димоходу.
Зверніть увагу, що цей спосіб допоможе, якщо димохід закопчений не занадто сильно. Достатньо проводити цю процедуру один раз на 7 днів.
Незвичний спосіб використання картопляного лушпиння пропонують в сфері краси.
Наприклад, за допомогою розчину, приготованого з нього — можна легко зафарбувати сивину. Якщо у вашому волоссі зʼявилося кілька срібних волосинок, а користуватись хімічними фарбами не хочеться — в нагоді стане картопляне лушпиння.
Щоб приготувати засіб для фарбування — візьміть лушпиння з двох картоплин, покладіть його у воду та варіть протягом 20 хвилин. Потім — дати трохи охолонути.
Після кожного миття волосся слід ополіскувати відваром з картопляною шкіркою. Дуже скоро ви побачите чудовий результат. На темних локонах він “зафарбує” сивину та приховає її.
Волосся світлого кольору після миття розчином з картопляного лушпиння набуде однорідного відтінку.