Чому не можна садити плакучу вербу вдома? Справа не тільки в поганих прикметах

Чому не можна садити вербу вдома? Справа не тільки в прикметах, але й в самому дереві. Експерти розповіли всю правду про рослину та "підводні камені".

Верба – неймовірно красиве дерево з декоративними властивостями. Однак є велика кількість нюансів, які необхідно враховувати перед посадкою.

Або ж взагалі відмовитися від цієї ідеї. У нашому матеріалі ми пропонуємо розглянути ці фактори.

Експерт розповів, чому не варто садити вдома плакучу вербу

Експерт розповів, чому не варто садити вдома плакучу вербу

Перш за все, у верби дуже масивне коріння. Воно розростається на значну відстань. Воно може пошкодити фундамент будинку, підземні комунікації чи дренажну систему. Тому не варто садити подібну рослину біля будівлі.

Окрім того, верба являється вологолюбним деревом, вона має потребу у постійному поливі і також активно всмоктує воду з вашого ґрунту. Це цілком реально може призвести до пересушування ґрунту навколо будинку, що може зашкодити іншим рослинам або саду.

Верба не може впоратися з сильними стихіями. Якщо у вас доволі вітряний клімат, з великою імовірністю вона не раз зламається. Окрім того, це створює реальний ризик для майна та людей. Верба росте дуже швидко, але її деревина недовговічна. З часом дерево може почати гнити і становити небезпеку, якщо його не доглядати.

Варто відмітити, що вербу не саджають біля будинку ще і через прикмети. Наприклад, в українській культурі вона асоціюється з жалобою та смутком. Тому її висаджують саме біля водойм кладовище або в місцях, які символізують пам’ять по загиблим. Деякі вірять, що плакуча верба може висмоктати радість і дарує на щастя. Окрім того, є повір’я, що у вербі можуть поселитися духи. Це може створювати тривожну атмосферу, навіть якщо домачадці не вірять у подібне.

Але якщо ви скептично ставитися до прикмет, а територія вашого подвір’я дозволяє, цілком прийнятно вислати подібне дерево у себе в саду, якщо є можливість постійно підтримувати його вологою та водою. Але найменш імовірно, що вона підійде для південного клімату України, так як останні роки в даних місцях неймовірно засушливо.

Схожі статті

Як часто треба поливати розсаду, щоб усе добре росло: городники прийшли до єдиного рішення

Городники розповіли, яку розсаду скільки потрібно поливати. А головне, як часто! Уже є чіткі відповіді на ці запитання, які ґрунтуються на досвіді городників із стажем.

Чому не можна викидати картопляні очистки: про це вам не розповість сусід по дачі

Хто б міг подумати, що насправді картопляне лушпиння може бути корисним не лише в побуті, а й на городі - чому його не потрібно викидати і де використоувати?

Як зменшити кількість пилу у домі та прибирати рідше: кілька способів, які точно допоможуть

Чим потрібно обробити всі поверхні вдома, щоб позбутися пилу на тривалий час. Експерти назвали спосіб, який допоможе зменшити кількість прибирань вдома. А також, забути про бактерії.

Пластикові пляшки від молока більше не викидаю: подруга навчила робити тримач губок для посуду

Ось чому пластикові пляшки з-під молока я більше не викидаю. Моя краща подруга навчила мене робити тримач губок для посуду. Неймовірно корисний лайфхак.

Ніколи не садіть цибулю біля цих рослин: вона не любить таких сусідів і не дасть врожай

Ніколи не садіть свою цибулю біля цих рослин. Виявляється, вона не любить таких сусідів і не дасть добрий врожай. Докладніше в нашому матеріалі.

Пожовклі деталі холодильника знову стануть білими: допоможе засіб із 3-х інгредієнтів

Пожовклі деталі холодильника знову стануть білими завдяки цьому засобу із 3-х інгредієнтів. Як його приготувати, дізнайтеся в нашому матеріалі.