Чому не можна садити плакучу вербу вдома? Справа не тільки в поганих прикметах

Чому не можна садити вербу вдома? Справа не тільки в прикметах, але й в самому дереві. Експерти розповіли всю правду про рослину та "підводні камені".

Верба – неймовірно красиве дерево з декоративними властивостями. Однак є велика кількість нюансів, які необхідно враховувати перед посадкою.

Або ж взагалі відмовитися від цієї ідеї. У нашому матеріалі ми пропонуємо розглянути ці фактори.

Експерт розповів, чому не варто садити вдома плакучу вербу

Експерт розповів, чому не варто садити вдома плакучу вербу

Перш за все, у верби дуже масивне коріння. Воно розростається на значну відстань. Воно може пошкодити фундамент будинку, підземні комунікації чи дренажну систему. Тому не варто садити подібну рослину біля будівлі.

Окрім того, верба являється вологолюбним деревом, вона має потребу у постійному поливі і також активно всмоктує воду з вашого ґрунту. Це цілком реально може призвести до пересушування ґрунту навколо будинку, що може зашкодити іншим рослинам або саду.

Верба не може впоратися з сильними стихіями. Якщо у вас доволі вітряний клімат, з великою імовірністю вона не раз зламається. Окрім того, це створює реальний ризик для майна та людей. Верба росте дуже швидко, але її деревина недовговічна. З часом дерево може почати гнити і становити небезпеку, якщо його не доглядати.

Варто відмітити, що вербу не саджають біля будинку ще і через прикмети. Наприклад, в українській культурі вона асоціюється з жалобою та смутком. Тому її висаджують саме біля водойм кладовище або в місцях, які символізують пам’ять по загиблим. Деякі вірять, що плакуча верба може висмоктати радість і дарує на щастя. Окрім того, є повір’я, що у вербі можуть поселитися духи. Це може створювати тривожну атмосферу, навіть якщо домачадці не вірять у подібне.

Але якщо ви скептично ставитися до прикмет, а територія вашого подвір’я дозволяє, цілком прийнятно вислати подібне дерево у себе в саду, якщо є можливість постійно підтримувати його вологою та водою. Але найменш імовірно, що вона підійде для південного клімату України, так як останні роки в даних місцях неймовірно засушливо.

Схожі статті

Виросте солодким і мʼясистим: 5 найкращих сортів солодкого перцю для ранньої посадки

Мрія багатьох дачників — відшукати найкращі сорти солодкого перцю, які підходять для ранньої посадки. "Сенсація" зібрала 5 солодких та мʼясистих сортів, які дають стабільно високий врожай.

Врожай зросте втричі, якщо зробите це: додайте ці 2 інгредієнти в лунку при посадці цибулі

Всі дачники хочуть отримати гарний врожай, але не всі правильно доглядають за рослинами - 1 лайфхак, який подарує вам гарні й смачні плоди цибулі.

Солодше не знайти: агрономи назвали сорт “цукрової” моркви, якою треба засіяти город у 2025-му

Кожен дачник мріє віднайти свої ідеальні сорти овочів, з яких можна отримати максимум користі. "Сенсація" дізналася, який сорт "цукрової" моркви ідеально підходить для посіву в 2025 році.

Будуть великі неприємності: які 5 предметів у жодному разі не можна носити в кишені

Часто ми в кишеню вкидаємо що-небудь і навіть не замислюємось, які це наслідки може мати - які предмети не можна носити в штанах і яке цьому пояснення?

Схаменіться, бо врожаю не побачите як своїх вух: 5 рослин, які не можна підгодовувати золою

Підгодівля городніх рослин деревною золою – популярний метод, яким користуються багато дачників. Проте це добриво корисне не всім рослинам. Ось які культури не можна підгодовувати деревною золою.

Ви його уникаєте, а дарма: який колір має бути 100% у кожній домівці – відповідь вас здивує

Коли доходить справа до ремонту, то у власників виникає питання, в яких кольорах зробити інтер'єр, щоб був затишок і приємна атмосфера - який колір має бути у кожній оселі?