Свого часу герань називали квіткою бідних людей. Така слава за нею закріпилася в Іспанії. Справа в тому, що ці квітки не вимагали особливого догляду, пишно цвіли і коштували копійки.
Для їхнього догляду не потрібен був ні садівник, ні спеціаліст, і господині прекрасно могли впоратися з пеларгонією самостійно. В розкішних домах герані ніколи не було. Втім, часи змінилися, а селекціонери вивели неймовірну кількість видів цієї квітки, яка може дати фору навіть гортензії.
Квітникарі розповіли, чим підживити герань взимку
Так як квітка сама по собі прийшла до нас з теплих країн в зимовий період часу вона проживає чималий стрес через малу кількість світла, низькі температури та її перепади, підвищену вологість. Листя втрачає свої властивості, стає тьмяним, жовтіє. Іноді навіть починається о падіння.
Для вирішення цієї проблеми необхідно забезпечити рослину додатковим освітленням за допомогою фітолампи. Також важливо проводити регулярні підживлення з переважанням калію та фосфору, які допомагають запобігти пожовтенню листя та стимулюють утворення квіткових бруньок.
Найкраще підживлення можна приготувати власними руками і не йти до магазину з цією метою. Достатньо зробити це самостійно з доступних компонентів. Для цього потрібно подрібнити шкаралупу 1-2 яєць, додати столову ложку деревної золи та залити теплою водою. Після дводенної витримки розчин слід процідити.
Поливати квітку ними можна раз у 10 днів. Варто відмітити, що необхідність у більшій кількості поливу зазвичай взимку відпадає, так як волога випаровується дуже повільно, а сама квітка багато води не бере.
Також пам’ятайте, що герань може дати прекрасні черенки навесні. Тому збережіть їй гілочки для того, аби вона змогла потішити вас дітками. І хто знає, можливо вже наступної зими у вас буде набагато більше квітів на підвіконні.