Щоб пральна машинка служила вам якомога довше, за нею, як і за одягом, потрібно доглядати. Перш за все, слід звернути увагу на дверцята та гумову ущільнювальну прокладку. Після кожного використання (прання речей) зібрана волога у пральній машинці може стати ідеальним середовищем для розвитку плісняви та бактерій. Тому, слід протирати ці місця гумовою сухою серветкою. Особливо, приділяти увагу місцям, де можуть залишитися водяні краплі. Якщо ви помітили чорні плями або грибок, використовуйте м’яку губку з розчином оцету, або спеціальним засобом для очищення від плісняви, щоб видалити бруд і запобігти його появи в подальшому.
Не менш важливо чистити відсік для порошку. Залишки мийних засобів і вологи можуть забити подачу води, що погіршить роботу машинки. Вийміть лоток і промийте його гарячою водою. Для кращого результату можна використати стару зубну щітку, щоб дістатися до важкодоступних місць і повністю очистити лоток від забруднення.
Для очищення внутрішніх частин машинки, зокрема “барабану”, використовуйте оцет або лимонну кислоту. Влийте невелику кількість у відсік для порошку і запустіть машинку на режим, який включає в себе найвищу температуру для прання.
Не забувайте також перевіряти фільтр машинки. Якщо він забруднений, це може вплинути на ефективність відведення води. Фільтр потрібно виймати та очищати від ворсу, волосся та інших дрібних забруднень, які можуть забезпечувати нормальну циркуляцію води, що в такому разі може призвести до затоплення або зниження роботи пральної машини.
Також, для чищення машинки можна самостійно приготувати наступний розчин, що допоможе ефективно позбутися накипу та плісняви. Для цього слід змішати оцет і лимонну кислоту. Потім додати гарячу воду, щоб суміш добре розчинилася. Отриману суміш потрібно влити у відсік для порошку або випадково в “барабан” пральної машинки. Далі все, як ми писали вище: ввімкнути машинку на режим із найвищою температурою для прання. Після завершення циклу протріть “барабан”, дверцята та гуму – вологою серветкою або губкою. Чистити таким чином пральну машинку бажано 1 раз в місяць.