Чому кури перестали нести яйця: одна вагома причина, чому це відбувається і як виправити

Деякі господарі в певний момент стикаються з тим, що їхні кури припиняють нести яйця. Досвідчені фермери розповіли, чому це відбувається і як виправити ситуацію.

В домашньому господарстві іноді трапляються ситуації, коли кури чомусь припиняють нести яйця зовсім. Цьому є вагома причина, про яку розповідають досвідчені фермери.

Домашні кури в господарстві — корисні птахи, які забезпечують своїм господарям постійну наявність смачних та корисних яєць. Це особливо важливо, коли в магазинах вартість цього продукту постійно зростає.

Проте іноді трапляється так, що курки перестають нестися. Чому падає несучість домашніх птахів — розповіли досвідчені фермери. Також фахівці в галузі птахівництва назвали методи, якими можна виправити ситуацію.

Чому кури перестають нести яйця
Чому кури перестають нести яйця

Однією з причин, чому кури перестають нести яйця, називають занадто високу концентрацію аміаку в курнику. Цей компонент формується в результаті накопичення звичайного курячого посліду, який довго не прибирають господарі.

Яким же чином аміак впливає на несучість курей? Справа в тому, що зависока його концентрація в курнику позбавляє домашніх пташок необхідної кількості кисню, який потрібний для підтримання несучості. Через це яєць в господарстві стає менше.

Змінити ситуацію на краще в цьому випадку не складно. Господарям достатньо регулярно провітрювати курник. Водночас варто слідкувати за тим, щоб не було протягів, які для домашніх птахів згубні.

Чому кури перестають нести яйця
Чому кури перестають нести яйця

Завдяки провітрюванням кури зможуть отримувати кисень в достатній кількості та будуть нестися набагато краще. Також варто звернути увагу на частоту прибирань в курнику. Влітку фермери радять проводити цю процедуру раз на два дні. В холоди на курячий послід можна викладати свіжу підстилку.

Восени та взимку послід курей з курнику можна не прибирати. Під час нашарування свіжої підстилки він буде виділяти енергію і нею обігрівати курник та птахів, що в ньому живуть.

Але про провітрювання забувати не варто.

Схожі статті

Посівний календар на січень 2025: сприятливі дні для проведення підготовчих робіт на городі

В місячному календарі на січень 2025 року існує кілька сприятливих днів для проведення підготовчих робіт на городі. Коли саме їх проводити — розповідає "Сенсація".

Названі наймодніші кольори для кухні: Ектор та Ярославський у тренді, а Мартиновська – ні

У сучасному дизайні відтінок меблів на кухні має дуже велике значення і навіть може впливати на настрій господині. Дизайнери вже назвали наймодніші кольори 2025 року.

Потрібно лише 1 раз посадити біля дому: 5 рослин, які проженуть усіх комах-шкідників з ділянки

Використання таких рослин замість хімічних засобів протидії з комахами є екологічним та ефективним рішенням для вашого саду чи городу. Шкідники будуть тікати, а запах трав лише радувати вас.

Спатифілум знову зацвіте: що потрібно вашому “жіночому щастю” – і фіалки теж оцінять

Забезпечивши кілька основних умов, спатифілум і фіалки будуть радувати вас своїми квітами, перетворюючи ваш дім на справжній зелений оазис. Головне, це дотримуватися певних рекомендацій і все вийде.

Чи потрібен курям півень, щоб вони несли більше яєць: пояснення, як збільшити несучість

Фермери-початківці часто цікавляться, чи потрібно підселяти півня до курей у курник і чи вплине це на якість яєць. "Сенсація" розповідає, чи потрібний півень у курнику.

Ці забуті бабусині підгодівлі допоможуть виростити велику цибулю: будуть зразкові екземпляри

Аграрії поділилися секретом того, як виростити гарну та велику цибулю, як в супермаркеті. Овочі будуть такі апетитні та естетичні, ніби картинка з соцмереж.