Бабусі ніколи не помилялися: 5 народних засобів для міцної розсади – спасибі скажете восени

Щоб розсада виросла міцною та здоровою їй необхідний належний догляд. Тільки наші бабусі знають, як без хімії удобрити рослини, щоб восени отримати добрий урожай.

У цьому матеріалі ніякої хімії, а лише народні методи підживлення рослин зі старих зошитів наших бабусь.

Для того, щоб зміцнити імунітет рослини, наші бабусі використовували часниковий настій, який є чудовим антибіотиком для молодої розсади. Для цього вам знадобиться кілька зубчиків часнику, які подрібнюють та заливають звичайною проточною водою. Через 24 години виходить настій, який значно підвищує стійкість рослин до різних захворювань, зокрема грибкових. Таку профілактику проводять 1 раз на тиждень.

5 народних засобів для міцної розсади
5 народних засобів для міцної розсади

Для стимуляції росту розсади наші бабусі використовували завжди розчин із дріжджів. Для приготування вам знадобиться 10 г сухих дріжджів та 1 л теплої води. Щоб прискорити процес бродіння, рекомендують додати 1 ч. ложку цукру.

Ще один відмінний стимулятор росту розсади є багата на кальцій яєчна шкаралупа, яка також зміцнює коріння молодих паростків, покращує якість ґрунту і навіть запобігає появі деяких захворювань. Для цього вам необхідно ретельно подрібнити шкарлупу яєчну і додавати її в грунт в процесі поливу або пересадки розсади.

5 народних засобів для міцної розсади
5 народних засобів для міцної розсади

Для підвищення загальної стійкості рослин бабусі використовували трав’яні настої із польового хвоща. 2 столові ложки трави заливаємо 1 літром води. Доводимо до кипіння та наполягаємо 30 хвилин.

Захистити розсаду від шкідників допоможе деревна зола, яка до того ж зміцнює рослини та допомагає їм розвиватися. Для обробки паростків необхідно приготувати розчин. Із записів у старих зошитах стали відомі пропорції – 1 ст. ложка деревної золи на 1 л води. Використовувати при поливі.

Схожі статті

Не удобрюйте часник цим народним засобом: фатальна помилка залишила без урожаю сотні дачників

Підживлення часнику відіграє важливу роль не тільки для зростання культури, а й впливає на його врожайність. Однак, як стверджують досвідчені городники, не всі народні засоби підходять.

Циклічна мода: вінтажні сервізи повертаються в моду 2025 року – діставайте свої з сервантів

Вінтажні сервізи знову на піку моди, і їх повернення в наше повсякденне життя — це прагнення до більш осмисленого споживання та пошуку унікальних і красивих предметів.

Навіщо натирати посуд зубною пастою і хто так робить – блиск + чистота зʼявляться моментально

Більшість думають, що зубну пасту використовують лише для того, щоб чистити зуби, але є один лайфхак, де вона ще може пригодитись - про що йдеться?

Посадіть цю рослину поруч з огірками на сусідній грядці: врожай “зелененьких” зросте в 2 рази

Посадіть ці варіанти рослин поруч із огірками на грядці, й будете здивовані, який отримаєте урожай. Є те, що може захистити огірки від шкідників, а ґрунт наситити киснем.

3 інгредієнти = лайфхак: як зробити їстівні свічки з вершкового масла своїми руками

Впевнені, що у вас викликає здивування таке словосполучення як "їстівні свічки", які можуть слугувати також як декор - що ж це таке та як їх зробити?

Солодше не знайти: агрономи назвали сорт “цукрових” помідорів, які треба посадити у 2025-му

Городники пояснили, від чого залежить солодкуватість помідорів й назвали основні сорти, які не лише смачні, а й досить легкі у вирощуванні. Це найпопулярніші сорти помідорів!