У цьому матеріалі ніякої хімії, а лише народні методи підживлення рослин зі старих зошитів наших бабусь.
Для того, щоб зміцнити імунітет рослини, наші бабусі використовували часниковий настій, який є чудовим антибіотиком для молодої розсади. Для цього вам знадобиться кілька зубчиків часнику, які подрібнюють та заливають звичайною проточною водою. Через 24 години виходить настій, який значно підвищує стійкість рослин до різних захворювань, зокрема грибкових. Таку профілактику проводять 1 раз на тиждень.
Для стимуляції росту розсади наші бабусі використовували завжди розчин із дріжджів. Для приготування вам знадобиться 10 г сухих дріжджів та 1 л теплої води. Щоб прискорити процес бродіння, рекомендують додати 1 ч. ложку цукру.
Ще один відмінний стимулятор росту розсади є багата на кальцій яєчна шкаралупа, яка також зміцнює коріння молодих паростків, покращує якість ґрунту і навіть запобігає появі деяких захворювань. Для цього вам необхідно ретельно подрібнити шкарлупу яєчну і додавати її в грунт в процесі поливу або пересадки розсади.
Для підвищення загальної стійкості рослин бабусі використовували трав’яні настої із польового хвоща. 2 столові ложки трави заливаємо 1 літром води. Доводимо до кипіння та наполягаємо 30 хвилин.
Захистити розсаду від шкідників допоможе деревна зола, яка до того ж зміцнює рослини та допомагає їм розвиватися. Для обробки паростків необхідно приготувати розчин. Із записів у старих зошитах стали відомі пропорції – 1 ст. ложка деревної золи на 1 л води. Використовувати при поливі.