Коли розпочинати підготовку газону до нового сезону 2025, щоб він стелився розкішним килимом

Доглянутий гарний газон – гордість будь-якого садівника. Розповідаємо, що треба зробити навесні, щоб трава була м'яка, густа та пишна. Покрокова інструкція на березень 2025 року.

Виростити та підтримувати красивий доглянутий газон завдання не просте і впорається з ним може не кожен садівник-початківець. Однак, якщо ви знатимете деякі правила догляду за газонною травою, то це значно полегшить завдання.

Коли розпочинати підготовку газону до нового сезону

Після того, як зійде сніг і з’являться перші паростки молодої трави (березень), ретельно обстежте ділянку. Зверніть увагу на зміни після зими – чи не з’явився застій води, через які починає гнити і пріти трава, а також з’являються захворювання. Можливо з’явилися лисиці через опале листя. Робіть це акуратно і намагайтеся багато не тупцювати по мокрому газону. Земля ще занадто м’яка і можуть з’являтися вм’ятини та нерівності. Можливо, на початковому етапі вам потрібно буде змайструвати дерев’яний трап або просто використовувати широку дошку. В крайньому випадку, зачекайте, поки закон не просохне.

Перш ніж розпочати роботу, перевірте всі інструменти та обладнання. Стартовий етап підготовки газону до нового сезону розпочинається у березні. У перший місяць весни потрібно провести аерацію, скарифікацію та обприскування.

Коли розпочинати підготовку газону до нового сезону
Коли розпочинати підготовку газону до нового сезону

Що таке аерація?

Простими словами – це проколювання газону, щоб не допустити перезволоження трави. Для цього візьміть вила і проколюйте газон зверху вниз на глибину 10-15 см. Вода йтиме в отвори, земля підсихатиме і до коренів надходитиме повітря.

Що таке скарифікація газону?

Простими словами – це прочісування газону. Після того, як зайва вода піде, візьміть віялові граблі і добре почухайте ділянку від сухої відмерлої трави, старого листя, моху, дрібних гілочок та іншого сміття. Спочатку вздовж, а потім упоперек. Цим ви створите приплив повітря до прикореневої зони, що стане профілактикою виникнення грибкових захворювань.

Коли розпочинати підготовку газону до нового сезону
Коли розпочинати підготовку газону до нового сезону

Третім етапом роботи у березні є обприскування газону від грибкових захворювань. Це необхідно зробити лише після того, як температура повітря стабільно прогріється вдень до +10 градусів та за відсутності заморозків уночі. Усі інші роботи з догляду за газоном вже будуть проведені у квітні. Про це читайте у наступному матеріалі.

Схожі статті

Маленький город — великий врожай: 3 способи ефективного використання невеликої ділянки

Невеликий город — це не перепона для хорошого врожаю. Є 3 хитрощі, які дозволяють виростити все, що потрібно навіть в таких умовах. Ділимося ефективними порадами для власників маленьких ділянок.

Ви самі винні: грядка натякала, цибуля кричала, а ви ігнорували – 2 ознаки, що потрібна зола

Здавалося, все було в порядку, як раптом немає врожаю цибулі. Що насправді ви могли не помітити, поки овоч давав знати про негаразди? Розповідаємо детальніше.

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?