Соснові та ялинкові шишки можуть стати у нагоді у весняно-літній період. Багато городників використовують їх для створення мульчі.
Мульчування шишками чудово підвищує кислотність ґрунту, тому далеко не всі рослини добре відреагують на таку процедуру. Адже деякі культури не люблять рости в кислому ґрунті.
Мульчування ялинковими шишками підходить для гортензій, хвойних культур, північних ягідників, гортензій, окремих видів овочів та троянд.
В окремих випадках під шар шишок розсипають золу — щоб нейтралізувати надмірну кислотність.
З настанням весни, коли земля добре прогріється — шишки насипають під дерева і чагарники шаром у 10-15 см. Також їх можна насипати тоншим шаром у 5 см на грядки та під овочеві культури.
Головна функція ялинкових шишок в складі мульчі — це запобігти загниванню коренів рослин. Також шишки та гілки з хвойних дерев спалюють, а попіл використовують в якості добрива, яке розкидають рівномірно на городі та в саду.
Соснові шишки — гарний засіб для боротьби із садовими шкідниками. В цілому або подрібненому вигляді їх викладають навколо грядки, саду або ділянки — щоб захистити територію від нашестя равликів чи слимаків.
При вирощуванні кімнатних рослин шишки використовують як дренаж у квіткових горщиках.
Ялинкові та соснові шишки є відмінним матеріалом для потреб саду чи городу. Влітку вони надійно захищатимуть землю від гарячого сонячного проміння, а взимку слугують додатковим захисним шаром — щоб рослини не замерзли.
До того ж завдяки цьому природному матеріалу ґрунт краще зберігатиме вологу. Завдяки своїй структурі шишки не заважатимуть поливу рослин і городніх культур.