Навіщо ялинкові шишки сипати навколо грядок: не всі дачники знають про їх користь для городу

Якщо на вашій ділянці росте ялинка або сосна — то не поспішайте викидати з неї шишки. Адже в господарстві вони цілком можуть стати у нагоді. Як їх застосувати — читайте в матеріалі "Сенсації".

Соснові та ялинкові шишки можуть стати у нагоді у весняно-літній період. Багато городників використовують їх для створення мульчі.

Мульчування шишками чудово підвищує кислотність ґрунту, тому далеко не всі рослини добре відреагують на таку процедуру. Адже деякі культури не люблять рости в кислому ґрунті.

Мульчування ялинковими шишками підходить для гортензій, хвойних культур, північних ягідників, гортензій, окремих видів овочів та троянд.

В окремих випадках під шар шишок розсипають золу — щоб нейтралізувати надмірну кислотність.

Навіщо ялинкові шишки насипають навколо грядок
Навіщо ялинкові шишки насипають навколо грядок

З настанням весни, коли земля добре прогріється — шишки насипають під дерева і чагарники шаром у 10-15 см. Також їх можна насипати тоншим шаром у 5 см на грядки та під овочеві культури.

Головна функція ялинкових шишок в складі мульчі — це запобігти загниванню коренів рослин. Також шишки та гілки з хвойних дерев спалюють, а попіл використовують в якості добрива, яке розкидають рівномірно на городі та в саду.

Соснові шишки — гарний засіб для боротьби із садовими шкідниками. В цілому або подрібненому вигляді їх викладають навколо грядки, саду або ділянки — щоб захистити територію від нашестя равликів чи слимаків.

Навіщо ялинкові шишки насипають на грядки
Навіщо ялинкові шишки насипають на грядки

При вирощуванні кімнатних рослин шишки використовують як дренаж у квіткових горщиках.
Ялинкові та соснові шишки є відмінним матеріалом для потреб саду чи городу. Влітку вони надійно захищатимуть землю від гарячого сонячного проміння, а взимку слугують додатковим захисним шаром — щоб рослини не замерзли.

Навіщо ялинкові шишки насипають на грядки
Навіщо ялинкові шишки насипають на грядки

До того ж завдяки цьому природному матеріалу ґрунт краще зберігатиме вологу. Завдяки своїй структурі шишки не заважатимуть поливу рослин і городніх культур.

Схожі статті

Краще паркану: посадила цей кущ і милуюсь — росте як на дріжджах і ховає від чужих очей

Обрати кущ для свого подвір'я може бути не так вже й просто, особливо, коли йому доведеться виконувати одразу декілька функцій. Але в нас є варіант!

Розводимо це просто в літрі води – і поливаємо герань: про лисі гілки забудете назавжди

Герань здається простою у догляді квіткою, але її лисі гілки — поширене явище, яке можна швидко виправити. Як саме це зробити в домашніх умовах?

Що насипати в лунку при посіві редиски: виросте з куряче яйце і врожай збільшиться на 80%

Редиска — найперший овоч, який дозріває на городі найпершою. Цей овоч куштують через 20 днів після сходу перших посівів. Щоб вона виросла великою — в лунки під час посадки кладуть один інгредієнт.

Навіщо досвідчені дачники садять полин на своєму городі? Відмовитеся від усіх інших засобів

Навіщо досвідчені садівники садять полин на своєму городі? Ви зможете відмовитися від усіх інших засобів, якщо висклите цю рослину у себе на ділянці.

Додайте цей продукт в землю і малина перестане кислити, а врожай будете збирати мисками

Щоб малина виросла плодовитою та дала великі солодкі ягоди, внесіть цей продукт у землю, і будете спостерігати за неймовірним результатом. Деталі в матеріалі.

Чемпіони серед квітів 2025: найкрасивіша родичка картоплі, яку сіють на розсаду в лютому

Петунія — ніжна та дивовижна квітка, яка має безліч відтінків. Влітку нею прикрашають клумби на присадибних ділянках та контейнери. На розсаду ж цю красуню можна сіяти вже у лютому.