Навіщо ялинкові шишки сипати навколо грядок: не всі дачники знають про їх користь для городу

Якщо на вашій ділянці росте ялинка або сосна — то не поспішайте викидати з неї шишки. Адже в господарстві вони цілком можуть стати у нагоді. Як їх застосувати — читайте в матеріалі "Сенсації".

Соснові та ялинкові шишки можуть стати у нагоді у весняно-літній період. Багато городників використовують їх для створення мульчі.

Мульчування шишками чудово підвищує кислотність ґрунту, тому далеко не всі рослини добре відреагують на таку процедуру. Адже деякі культури не люблять рости в кислому ґрунті.

Мульчування ялинковими шишками підходить для гортензій, хвойних культур, північних ягідників, гортензій, окремих видів овочів та троянд.

В окремих випадках під шар шишок розсипають золу — щоб нейтралізувати надмірну кислотність.

Навіщо ялинкові шишки насипають навколо грядок
Навіщо ялинкові шишки насипають навколо грядок

З настанням весни, коли земля добре прогріється — шишки насипають під дерева і чагарники шаром у 10-15 см. Також їх можна насипати тоншим шаром у 5 см на грядки та під овочеві культури.

Головна функція ялинкових шишок в складі мульчі — це запобігти загниванню коренів рослин. Також шишки та гілки з хвойних дерев спалюють, а попіл використовують в якості добрива, яке розкидають рівномірно на городі та в саду.

Соснові шишки — гарний засіб для боротьби із садовими шкідниками. В цілому або подрібненому вигляді їх викладають навколо грядки, саду або ділянки — щоб захистити територію від нашестя равликів чи слимаків.

Навіщо ялинкові шишки насипають на грядки
Навіщо ялинкові шишки насипають на грядки

При вирощуванні кімнатних рослин шишки використовують як дренаж у квіткових горщиках.
Ялинкові та соснові шишки є відмінним матеріалом для потреб саду чи городу. Влітку вони надійно захищатимуть землю від гарячого сонячного проміння, а взимку слугують додатковим захисним шаром — щоб рослини не замерзли.

Навіщо ялинкові шишки насипають на грядки
Навіщо ялинкові шишки насипають на грядки

До того ж завдяки цьому природному матеріалу ґрунт краще зберігатиме вологу. Завдяки своїй структурі шишки не заважатимуть поливу рослин і городніх культур.

Підпишіться на YouTube канал Аніта Луценко

ЯКИМИ БУДУТЬ ДІТИ, НАРОДЖЕНІ В 2025 РОЦІ? Найкращий Гороскоп

Схожі статті

Схаменіться, бо квітів не побачите ще довго: через ці 3 причини навіть здорова герань захворіиє

Щоб герань завжди радувала вас гарним цвітінням, ніколи не робіть цих помилок. Три поширені причини, чому здорова квітка починає в'янути на очах.

З року в рік город буде ще врожайніший: як правильно скласти схему сівозміни рослин – секрет

Ретельно продумана сівозміна допоможе не тільки отримати багатий урожай, але й зберегти родючість землі на багато років. План сівозміни, це певна навичка, а не щось складне.

Безліч огірків навіть на маленькій грядці: цей невибагливий сорт огірка дасть шикарний урожай

Врожай соковитих і не гірких огірків - це мрія кожного дачника, тому пропонуємо вам один невибагливий сорт, який є доступним для всіх: плоди будуть ВАУ.

Лютий місяць надворі, а чорну смородину вже час обробляти від хвороб: віддячить відрами ягід

Якщо ви хочете насолоджуватись солодкими ягодами смородини, то саме час обробити її кущі - як саме це робити і за яких умов потрібно проводити цю процедуру?

З року в рік саджаю тільки ці баклажани вагою в 500 г – і врожаю ціле море, і зовсім не синенькі

Коли городники заводять розмову про баклажани, то зазвичай мають на увазі класичні плоди темно-фіолетового кольору. Але чи знаєте ви, що селекціонери вивели інший цікавий сорт – білі баклажани?

Перець чилі на городі чи в горщику на підвіконні: цю пряність можна легко виростити самим

З правильним доглядом перець чилі може вирости у кожного українця прямо вдома. Ця пряність не лише додасть яскравого кольору в інтер'єр, але й зробить ваші страви неповторними.