Чи потрібно накривати троянди після посадки? Найважливіший нюанс догляду за рослиною

Чи потрібно накривати троянди після посадки? Багато хто нехтує цим нюансом, але він вартий вашої уваги, і ось чому. Після цього ви змінити своє уявлення про вирощування цієї квітки.

На носі весна, а це означає, що незабаром буде можливість висадити чимало кущиків троянди. Здається, складного в цьому немає нічого. Але як так виходить, що у деяких дачників троянди схожі на експонати в голландському саду, а в деяких все доволі скромно?

Деякі нюанси вирощування троянди просто ігноруються садівниками. Ефект від них непомітний одразу, але з часом різниця може дати про себе знати.

Чи потрібно накривати троянди після посадки

Чи потрібно накривати троянди після посадки

Зокрема, досвідчені дачники знають, що після посадки куща троянди необхідно його накрити. Зробити це дуже просто: достатньо обрізати пластикову пляшку об’ємом у 5-6 л і накрити нею висаджену рослину.

Є більш складніший, але радикальний спосіб: використати харчову плівку, яка намотується навколо 3-4 опор біля куща.

Чому це так важливо, навіть якщо ви проживаєте на півдні України? Перш за все, утворюється парниковий ефект. Це зберігає тепло біля кущика і робить перепади температури менш відчутними для нього. Парник захищає рослину від холоду, а також від вітру, який також може сповільнити розвиток і навіть стати вельми негативним фактором при укоріненні.

По-друге, у парнику збирається волога, що робить умови для зростання рослини більш якісними, а необхідність поливу майже відпадає. Якщо ви садите троянду навесні, пляшка ще й захищає пагони та листя від прямого сонячного світла, яке може нашкодити. Якщо посадка відбувалася осінню, то це своєрідний захист від заморозків.

Нагадуємо, що для кращого укорінення як правило професіоналами використовується препарат Корневін, який можна придбати в будь-якому господарському магазині. Також троянди дуже полюбляють коровʼяк та органічні добрива, тому сміливо можете вносити їх після укорінення і спостерігати за пишним цвітінням. З мінеральними добривами необхідно бути обережнішими, тому що вони можуть змінити колір пелюсток.

Схожі статті

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.