На носі весна, а це означає, що незабаром буде можливість висадити чимало кущиків троянди. Здається, складного в цьому немає нічого. Але як так виходить, що у деяких дачників троянди схожі на експонати в голландському саду, а в деяких все доволі скромно?
Деякі нюанси вирощування троянди просто ігноруються садівниками. Ефект від них непомітний одразу, але з часом різниця може дати про себе знати.
Чи потрібно накривати троянди після посадки

Зокрема, досвідчені дачники знають, що після посадки куща троянди необхідно його накрити. Зробити це дуже просто: достатньо обрізати пластикову пляшку об’ємом у 5-6 л і накрити нею висаджену рослину.
Є більш складніший, але радикальний спосіб: використати харчову плівку, яка намотується навколо 3-4 опор біля куща.
Чому це так важливо, навіть якщо ви проживаєте на півдні України? Перш за все, утворюється парниковий ефект. Це зберігає тепло біля кущика і робить перепади температури менш відчутними для нього. Парник захищає рослину від холоду, а також від вітру, який також може сповільнити розвиток і навіть стати вельми негативним фактором при укоріненні.
По-друге, у парнику збирається волога, що робить умови для зростання рослини більш якісними, а необхідність поливу майже відпадає. Якщо ви садите троянду навесні, пляшка ще й захищає пагони та листя від прямого сонячного світла, яке може нашкодити. Якщо посадка відбувалася осінню, то це своєрідний захист від заморозків.
Нагадуємо, що для кращого укорінення як правило професіоналами використовується препарат Корневін, який можна придбати в будь-якому господарському магазині. Також троянди дуже полюбляють коровʼяк та органічні добрива, тому сміливо можете вносити їх після укорінення і спостерігати за пишним цвітінням. З мінеральними добривами необхідно бути обережнішими, тому що вони можуть змінити колір пелюсток.