Зупиніться, буде ще гірше: що категорично не треба робити із плодовими кущами – а бабусі казали

Щоб отримати добрий урожай, за плодовими кущами потрібно ретельно доглядати. Проте слід бути обережними, адже деякі "бабусині" поради вже не актуальні.

Хороший урожай фруктів та ягід в першу чергу залежить від догляду та своєчасного підживлення рослини. Як правило, її проводять ранньою весною, після пробудження. А щоб це сталося якнайшвидше, то багато досвідчених дачників радять давній бабусин спосіб і використовують окріп, якими обливають усі плодові дерева та кущі. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь, у яких випадках це можна робити, а яких категорично ні!

Городники розповіли, що потрібно розсипати під дерева та кущі до початку лютого
Городники розповіли, що потрібно розсипати під дерева та кущі до початку лютого

Раніше, коли зими були морозними і плодові чагарники впадали в сплячку, щоб пробудити їх, наші бабусі, як тільки сходив останній сніг, акуратно проливали коріння та гілки рослини окропом. Вважалося, що після цього кущ швидше прокинеться і почне приходити до тями – пустить листочки і квіти. Дехто навіть вважав, що пробудження окропом може позитивно вплинути на врожай.

Як підготувати кущі смородини взимку на посадку
Як підготувати кущі смородини взимку на посадку

Насправді у цьому є якийсь сенс. Однак зараз проводить подібні маніпуляції із плодовими кущами не рекомендують. Вся справа у різкій зміні клімату. Ви, напевно, помітили, що в останні роки зими в Україні набагато тепліше, ніж були раніше. У деяких регіонах за три місяці жодного разу не випав сніг, не кажучи вже про тривалі морози. У таких умовах рослини не поринають у глибокий сон, тому обливати кущі окропом більше не треба. Мало того, ви можете завдати рослині непоправної шкоди – обпалити гілки та бруньки на гіллях, і тоді врожаю точно не побачите. Тому залиште цей “бабусин” метод до морозних снігових зим. А замість цього краще займіться весняним підрізуванням куща.

Схожі статті

Тінь, спека, посуха? Ці 7 багаторічників не бояться нічого і цвітуть усе літо та ранню осінь

Вибір таких багаторічників дозволяє зекономити час і сили на догляд за ними. Вони не вимогливі до частого поливу, стійкі до хвороб і шкідників та мають довгий період цвітіння.

Ягоди розміром з кулак — без перебільшень: ця підживка моя улюблена, і полуниця мені завдячує

Щоб полуниця виросла солодкою та великою, необхідно прикласти чимало зусиль для цього, а найважливішу роль відіграє підживлення - чим підгодовувати цю рослину?

Сприятливі дні для посадки овочів у 2025 році – коли садити цибулю, моркву, часник і картоплю

Знання про сприятливі дні посадки – це ключ до створення успішного та здорового городу. Коли ви вкладаєте свою любов і турботу в кожну рослину, природа обов'язково віддячить вам рясним урожаєм.

Як зупинити “старіння” орхідеї: ці 5 помилок суттєво зменшують цвітіння кожного року

Догляд за орхідеями не простий, але вкладені в цю справу зусилля, варті того. Дотримуючись цих простих і основних правил, ваші квіти 100% радуватимуть вас своїм цвітінням.

Лише 1 продукт і врожай збільшиться на 70%: киньте це до лунки – перець виросте величезним

Мрія кожного дачника - це смакувати солодким перцем при зборі врожаю, тож розповідаємо одну хитрість, яка допоможе вам отримати лише смачні й соковиті плоди.

70 днів і врожай вже у вас! Секрет вирощування фіолетової моркви – солодка, хрустка й соковита

Фіолетова морква не так часто вирощується на ділянках, як усім звична помаранчева - в чому їх відмінність та які сорти найкращі для посадки навесні в 2025?