Хороший урожай фруктів та ягід в першу чергу залежить від догляду та своєчасного підживлення рослини. Як правило, її проводять ранньою весною, після пробудження. А щоб це сталося якнайшвидше, то багато досвідчених дачників радять давній бабусин спосіб і використовують окріп, якими обливають усі плодові дерева та кущі. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь, у яких випадках це можна робити, а яких категорично ні!

Раніше, коли зими були морозними і плодові чагарники впадали в сплячку, щоб пробудити їх, наші бабусі, як тільки сходив останній сніг, акуратно проливали коріння та гілки рослини окропом. Вважалося, що після цього кущ швидше прокинеться і почне приходити до тями – пустить листочки і квіти. Дехто навіть вважав, що пробудження окропом може позитивно вплинути на врожай.

Насправді у цьому є якийсь сенс. Однак зараз проводить подібні маніпуляції із плодовими кущами не рекомендують. Вся справа у різкій зміні клімату. Ви, напевно, помітили, що в останні роки зими в Україні набагато тепліше, ніж були раніше. У деяких регіонах за три місяці жодного разу не випав сніг, не кажучи вже про тривалі морози. У таких умовах рослини не поринають у глибокий сон, тому обливати кущі окропом більше не треба. Мало того, ви можете завдати рослині непоправної шкоди – обпалити гілки та бруньки на гіллях, і тоді врожаю точно не побачите. Тому залиште цей “бабусин” метод до морозних снігових зим. А замість цього краще займіться весняним підрізуванням куща.