Як правильно садити кавуни та дині, щоб зібрати багатий урожай – будуть великими і соковитими

Останній сезон зовсім не потішив публіку цінами на кавуни та дині, але завжди є можливість виростити їх на своїй ділянці. Як це правильно зробити?

Кавуни та дині вельми не примхливі рослини. За ними не потрібно доглядати, достатньо посіяти у землю, і вже через декілька місяців буде врожай. Хто зростав у селі, той прекрасно пам’ятає, як із звичайного насіння, яке потрапило на землю абсолютно випадково, міг вирости повноцінний кущик і порадувати ягодами.

Якщо кавуни та дині ще й поливати, то виростуть вони величезними. І тоді необхідно уважно слідкувати за тим, щоб плоди не луснули на сонці. Але це далеко не єдина проблема, яка все ж таки може зустрітися на вашому шляху. Найголовніший момент у вирощуванні цих культур — це правильне планування грядки.

Городники розповіли, як правильно вирощувати кавуни і дині

Городники розповіли, як виростити великі та солодкі кавуни
Городники розповіли, як виростити великі та солодкі кавуни

Так, необхідно уважно розрахувати відстань між лунками. Для кавунів це має бути метр як мінімум. Все тому, що кущам необхідно достатньо простору для того, аби розростатися. Між рядами має бути 2 м.

Дині потребують менше простору, але також немало. Між лунками має бути півметра, а між рядками метр. Цього як правило має бути достатньо, щоб рослина повноцінно розвивалася і могла дати багато квіток та після запилення – плодів.

Дані культури позитивно реагують на підживлення, навіть на таке просте, як додавання розчину із дріжджів. Вони полюбляють відкрита сонце і розростаються під відкритим сонячним промінням, але так само не варто боятися садити дані культури у напівтінь. Особливо, якщо ви вирощуєте свої ягоди та фрукти на півдні України, де часто відсутні дощі, а земля сильно прогрівається у розпал літа.

І звичайно слідкуйте за тим, щоб плоди не гнили, лежачи на землі. Можливо, є потреба зробити спеціальні штамби, на яких рослинам буде простіше розвиватися і відповідно давати хороший врожай.

Схожі статті

Агроном зі стажем випадково проговорився про обов’язкове правило вирощування солодкої моркви

Щоб виростити солодку, як мед моркву на власному городі, необхідно засвоїти кілька простих правил, але одне має особливе значення. Агроном зі стажем проговорився.

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?