Для вирощування в Україні баклажан вельми непроста культура. Розвиток розсади займає чимало часу, а коли починають визрівати плоди, як правило настає сезон пекучого сонця. Баклажани не терплять прямого сонячного проміння. Як результат, опіки та пошкодження овочів, що в результаті приводить до загнивання.
Окрім того, сіяти баклажани доводиться вже в березні, для того, аби рослини встигли наростити пагони перед висадкою в ґрунт. Частина розсади безповоротно гине через грибки або стрес через непідходящі умови (температура, протяги, тощо).
Експерт розповів, чому не ростуть і не плодоносять баклажани

Але буває так, що усі етапи пройдені успішно, розсада красива та здорова, і раптом після висадження в ґрунт кущі перестають розвиватися. Виявляється, вся проблема в тому, що ви садили у дану грядку до цього.
Рослини не тільки беруть мінерали та органічні сполуки із землі, але і дещо віддають. У випадку із томатами та картоплею – це соланін. Якщо ви посадите після них кабачки чи гарбузи, то взагалі не відчуєте його впливу. Але баклажан не терпить даної речовини. Саме вона пригнічує зростання баклажанів навіть після декількох сезонів.
Найефективніший вихід із ситуації — просто не користуватися цією землею для посадки баклажанів. У цьому питанні діє правило п’яти років. Лише через 5 сезонів можна посадити туди дану культуру та насолоджуватися пишним врожаєм.
Але якщо хочеться все ж таки піти наперекір долі, то як варіант – препарати для роботи із ґрунтом. Доведеться чимало попрацювати для того, аби видалити залишки соланіну зі своєї ділянки.
Нагадуємо, що також необхідно звертати свою увагу на сусідство між овочами, адже багато культур конкурує між собою, а тому може пригнічувати ріст одне одного. Пам’ятайте, що попередників як і сусідів, необхідно обирати з уважністю.