Чому ваші баклажани не ростуть? Усьому провиною культури, які були тут аж 3 роки тому

Чому ваші баклажани не ростуть? Є дуже неочікувана відповідь на це питання, і вся справа в тому, що ви саджали у свою грядку раніше. Деталі в матеріалі.

Для вирощування в Україні баклажан вельми непроста культура. Розвиток розсади займає чимало часу, а коли починають визрівати плоди, як правило настає сезон пекучого сонця. Баклажани не терплять прямого сонячного проміння. Як результат, опіки та пошкодження овочів, що в результаті приводить до загнивання.

Окрім того, сіяти баклажани доводиться вже в березні, для того, аби рослини встигли наростити пагони перед висадкою в ґрунт. Частина розсади безповоротно гине через грибки або стрес через непідходящі умови (температура, протяги, тощо).

Експерт розповів, чому не ростуть і не плодоносять баклажани

Городники розсекретили місце, де потрібно садити баклажани, щоб вродило
Експерт розповів, чому не ростуть і не плодоносять баклажани

Але буває так, що усі етапи пройдені успішно, розсада красива та здорова, і раптом після висадження в ґрунт кущі перестають розвиватися. Виявляється, вся проблема в тому, що ви садили у дану грядку до цього.

Рослини не тільки беруть мінерали та органічні сполуки із землі, але і дещо віддають. У випадку із томатами та картоплею – це соланін. Якщо ви посадите після них кабачки чи гарбузи, то взагалі не відчуєте його впливу. Але баклажан не терпить даної речовини. Саме вона пригнічує зростання баклажанів навіть після декількох сезонів.

Найефективніший вихід із ситуації — просто не користуватися цією землею для посадки баклажанів. У цьому питанні діє правило п’яти років. Лише через 5 сезонів можна посадити туди дану культуру та насолоджуватися пишним врожаєм.

Але якщо хочеться все ж таки піти наперекір долі, то як варіант – препарати для роботи із ґрунтом. Доведеться чимало попрацювати для того, аби видалити залишки соланіну зі своєї ділянки.

Нагадуємо, що також необхідно звертати свою увагу на сусідство між овочами, адже багато культур конкурує між собою, а тому може пригнічувати ріст одне одного. Пам’ятайте, що попередників як і сусідів, необхідно обирати з уважністю.

Схожі статті

5 підживлень – і цвітуть все літо! Підгодовую троянди цією “підживкою” – аромат на весь сад

Щоб троянди тішили вас своїм цвітам все літо, слід правильно їх підживлювати навесні і влітку - така процедура передбачає 5 етапів. Що, коли та як потрібно робити?

Від 2 компонентів живцям користі більше, ніж від стимуляторів: пухнасте коріння буде одразу

Укорінення молодих живців – процедура, яка має певні нюанси. Щоб прискорити ріст клітин в рослинах садівники використовують натуральні стимулятори. Вони будуть альтернативою хімічним препаратам.

Вишня та черешня вродять як ніколи — 3 секрети ідеального добрива: від ягід відбою не буде

Отримати розкішний врожай ягід — мрія багатьох городників. Розповідаємо в нашому матеріалі, як зібрати багато черешні і вишні. Це дуже легко і швидко.

Посадіть у саду ці 2 рослини, щоб відлякати кліщів. Цих паразитів одразу наче вітром здуває

Кліщі — небажані гості абсолютно в будь-якому саду. Але як зробити так, щоб цей паразит навіть не думав зайти на вашу ділянку? Ділимося секретом.

Орхідея зацвіте моментально! Поливаю лише цим і так – 1 дія, а цвіт як з картинки в Instagram

Кожна господиня вже давно переконалась, наскільки вибагливою є орхідея, але щоб вона довго і рясно цвіла, потрібно знайти до неї особливий підхід - як квітку правильно поливати і чому це так важливо?

Щоб вродило точно, посадіть ці рослини: якими культурами засіяти ділянку після часнику

Зібрали врожай часнику, але не знаєте, що посадити після нього? Городники розповіли, які культури є ідеальними для вирощування і збільшать врожайність вдвічі.