Ваш погріб буде забитий до стелі: ось як правильно садити картоплю, щоб забути про ціни на неї

Щоб зібрати у десятки раз більше, ніж в минулі роки, необхідно саджати картоплю правильно, і в нашому матеріалі, ми розповімо про важливі нюанси.

Як правило, посаджена картопля розчаровує господарів. Здебільшого через велику кількість захворювань на клубнях, а також невеликим врожаєм. Воно і не дивно, адже останнім часом з’явилося чимало шкідників, а кількість дощів стрімко зменшується, особливо на півдні України. Влітку на Одещині та Миколаївщині дощ може піти ледь не раз за сезон. Це катастрофічно мало для розвитку будь-яких рослин.

Але навіть при уважному догляді, картопля може не дати врожай, якого ми би хотіли.

І хоча можна було-б придбати картоплю у професійних фермерів, її вартість останнім часом також не радує. Тож на які нюанси необхідно звернути увагу для того, щоб зібрати багатий врожай і забути про цінники на даний продукт?

Городник розповів, як правильно саджати картоплю

Городники пояснили, які види добрива можуть зіпсувати урожай картоплі-2025
Городник розповів, як правильно саджати картоплю

Перш за все варто обрати правильне місце для посадки. І мова йде не про якість ґрунту, а про те, які культури ви садили на цю ділянку до цього. Пасльонові культури, а це баклажани, помідори, та інші овочі часто хворіють на грибкові захворювання, і навіть постійна обробка фунгіцидами не рятує ситуацію.

Тому висаджувати картоплю на ці грядки суворо не рекомендується. Картопля з великою імовірністю загниє.

Окрім того, велику роль грає час висадки. Необхідно підібрати такі погодні умови, щоб температура землі прогрілася до 10 градусів, і цей показник більше не падав. Якщо є загроза повернення заморозків, то пагони загинуть, а картопля увійде у стан спокою, після чого буде довго прокидатися. А усе це час, який рослина могла би використати на нарощування клубнів.

Чим підживити картоплю, щоб отримати високий врожай
Городник розповів, як правильно саджати картоплю

І безумовно необхідно давати своїй землі час на відпочинок. Інколи року спокою буває достатньо для того, аби в ній накопичилися усі необхідні мікроелементи, які вона надалі буде віддавати рослинам. Зараз це реалізувати вже не можна, але ви можете подбати про врожай, який плануєте наступного року.

Схожі статті

100 г + 10 л води – і ягоди розміром з кулак: ця підживка для ожини моя улюблена – розповідаю

Підживлювати ожину потрібно, якщо ви хочете в майбутньому смакувати величезними й солодкими її ягодами - чим та коли слід підгодовувати цю рослину?

+15 градусів і можна! Коли садити жоржини навесні 2025 – весь сад буде як з картинки

Жоржини радують дачників своїми розкішними квітами й приємним ароматом, але іноді вони можуть не цвісти - як і коли їх висаджувати і що потрібно знати про догляд?

Виноград + ці рослини — ідеальне комбо: врожаю стане втричі більше, а ягоди розміром з персик

Правильне сусідство відіграє дуже важливу роль для майбутнього врожаю, зокрема винограду - які культури висаджувати поруч із цією рослиною і чому це так важливо?

1 дія – і нереальна петрушка у вас в кишені! Саджаю щороку тільки так і отримую ароматну зелень

Петрушка повинна бути на городі у кожного дачника, адже вона є незамінним продуктом на кухні, а також невибаглива у догляді - що потрібно знати про вирощування цієї зелені?

Збільшуємо врожай смородини без добрив: йдемо на кухню і беремо це – лише 1 ложка у воду

Урожайність смородини безпосередньо залежить від інтенсивності запилення, тому дуже важливо знайти спосіб, який приверне до чагарників бджіл та інших комах.

Найсмачніші сорти картоплі 2025: що на пюре, а що на супчик — вибираємо з розумом

Для отримання найкращого результату під час приготування різних страв з картоплі, необхідно уважно обирати сорт. Адже його властивості напряму впливають на якість.