Щоб морква не була “хвостата” і крива: додайте у ґрунт цю 1 дрібницю для ідеальних коренеплодів

Отримати величезний врожай моркви та щоб коренеплоди були ідеальними - завдання не з простих, але можливе. Що потрібно зробити, щоб всі "ахнули"?

Морква вважається тією рослиною, яка є вимогливою в процесі вирощування. Вона потребує довгого світлового дня, адже для її гарного росту та формування коренеплодів потрібно достатньо сонячного світла. Тому не рекомендується висаджувати рослину у тіні або півтіні, адже тоді на високу врожайність очікувати не варто.

Щодо ґрунту, то для вирощування найкраще підходять пухкі та родючі суглинисті або супіщанні ґрунти. Адже саме такі грунти надають хорошу водопроникність, а це важливо для здоровʼя. Важливо, щоб кислотність землі була нейтральною щоб рослини гарно росли та вони були стійкими до різних захворювань. Ґрунт має бути вологим, але щоб він не створював кірки на поверхні, коріння має без проблем дихати та отримувати всі необхідні поживні речовини.

Городники розсекретили, як виростити ідеальну моркву
Городники розсекретили, як виростити ідеальну моркву

Для успішного вирощування моркви, потрібно правильно підготувати ґрунт. Перед посівом необхідно внести на один квадратний метр половину відра органічних добрив, зокрема перегній або компост. Якщо це суглинистий ґрунт, то три літри деревної тирси.

Варто памʼятати, що перегній не можна вносити саме під рослини, так як це призведе до рясного цвітіння і в результаті ви отримаєте коренеплоди неправильної форми. Потрібно з обережністю використовувати азотні добрива.

Городники розсекретили, як виростити ідеальну моркву
Городники розсекретили, як виростити ідеальну моркву

Моркву не рекомендується вирощувати на одному місці щороку, так як на другий рік, на тому місці можуть зʼявитися шкідники. До попереднього місця краще повертатися приблизно через три плюс роки, не раніше. Найкращими попередниками є помідори, бобові культури, огірки, часник, капуста. Догляд за морквою включає проріджування, регулярний полив, підживлення та боротьбу зі шкідниками й хворобами.

Схожі статті

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.