Вже давно не новина, що майбутній урожай залежить від багатьох факторів – від ґрунту, способу посадки, обраного сорту рослини, технології вирощування, своєчасного поливу та боротьби зі шкідниками та, звичайно ж, від добрива. Сьогодні на ринку представлений величезний вибір мінеральних, мікробіологічних складів, але більшість садівників та городників зазвичай віддають перевагу органічним – гумусу, перегною, торфу, компосту, гною та іншим. І особливе місце у тому числі займає деревна зола.

Досвідчені городники вже давно знають, що саме в ній містить цінні та натуральні компоненти, які так необхідні для добрива рослин. Наприклад, корисні речовини – марганець, цинк, мідь, калій та фосфор та вуглекислий кальцій. У складі також є невелика кількість азоту та хлору.
Однак, слід запам’ятати, що не всі рослини люблять деревну золу. Експерти не рекомендують використовувати її для незміцнілої розсади, а також підживлення редиски, кавунів, щавлю та лохини. Не чекайте на позитивний результат при добриві золою троянд і гортензій, а також хвойних культур.

Городники пояснили, чому ранній посів у лютому не завжди чудова ідея
Зате для багатьох овочів зола є ідеальним добривом. Експерти називають всі види капусти, огірків, томату, салатів, кропу, шпинату та цибулі. Але тут необхідно дотримуватися головного правила – краще недогодувати, ніж перегодувати.
Експерти запевняють, що при висаджування розсади в ґрунт навесні достатньо буде 2 ст. ложок на 1 саджанець. Можна використати інший спосіб – розкидати золу по грядці перед її перекопуванням на 1 кв. м буде достатньо 2-3 склянок деревної золи, а вже потім висаджувати рослини.
