Як часто у вас буває, що ви приходите до когось у гості, і бачите неймовірно велику грону, яка грає на сонці, пропускаючи через себе проміння? Під таким кутом помітно, що ягоди абсолютно здорові, великі та соковиті.
Досвідчені виноградарі часто спеціально підрізають листя навколо грони, щоб вона нагрівалася та ставала солодшою, не хворіла на грибки через вологу, і виконувала декоративну функцію.
Заради таких кущів люди часто виїжджають за кордон, відвідують спеціалістів і насолоджуються результатом їх кропіткої праці.
Виноградарі розповіли, чим підживити кущі для рясного плодоношення

Вдома у нас буває недостатньо часу, щоб приділити цьому мистецтву. Але принаймні виростити здорові кущики, які дадуть хороший врожай ми можемо. І для цього необхідно дотримуватися декількох кроків. Усі вони напряму стосуються підживлення. Перш за все, рослина має потребу у речовинах, які вона, за задумкою природи має взяти із ґрунту.
Земля має звичку виснажуватишся, а отже наповнювати її цими мінералами та сполуками маємо ми.
Для того, щоб врожай добре вродив, дістаньте золу та внесіть її у грунт. Повірте, вона являється джерелом великої кількості необхідних сполук, які вам доведеться купляти в магазині окремо, і що влетить в значну копієчку. Мова йде і про фосфор, і про магній, тощо.
Окрім того, виноград, як і наша улюблениця троянда, дуже любить органічні добрива. Тому сміливо можете придбати на сусідній фермі коровʼяк.
Хіба що необхідно прослідкувати за його якістю. Він має бути відстояним і чистим.
Не забувайте про необхідність використовувати купорос. Виноград дуже легко хворіє, особливо у вологому кліматі. Будь-яку недугу він перенесе, адже рослина дуже сильна, але бажаного врожаю ви можете не побачити. І так само пам’ятайте про необхідність обрізки. Витрачати зайві сили у рослини нам просто непотрібно.