Без витрат електроенергії та газу: проста та зручна садова плита зі звичайної металевої бочки

Готувати у власному саду дуже приємно. Але для цього треба купувати мангал та гриль. І їхні можливості все одно будуть обмежені. То чому б не зробити щось цікавіше самостійно?

Звичайна металева бочка може стати простою піччю, яка працюватиме без електрики чи газу. Її створення не вимагає складних інструментів, а результат здивує практичністю та корисністю. Тим паче готувати на такій “садовій плиті” ви зможете кількома способами. Головне все правильно підготувати.

Все починається з підготовки бочки. Її треба розрізати бочку болгаркою вздовж висоти на 2 рівні частини. У результаті ви матимете дві “ванночки”, одна з яких стане нижньою камерою (де буде пічка), а інша — кришкою. Для нижньої частини зробіть міцну основу: з піноблоків і цементу викладіть ніжки висотою 40–50 см. Завдяки цьому ви зможете комфортно нею користуватися. Бочку зафіксуйте на ніжках за допомогою цементу.

Садівники показали, як зробити садову плиту з металевої бочки
Садівники показали, як зробити садову плиту з металевої бочки

У нижній частині бочки з одного боку виріжте прямокутний отвір (25×30 см) — саме через нього закладатимете дрова. Зробіть дверцята з пластини, яку вирізали, або з іншого металевого листа, прикріпивши їх на металеві петлі. З протилежного боку, приблизно по центру, проріжте ще один, але трохи менший отвір — це вентиляція. Вона забезпечує тягу, без якої дрова горітимуть погано. Щоб регулювати подачу повітря, можна поставити на цей отвір заслінку. Але робити це не обов’язково, все непогано працюватиме і без неї.

Внутрішні стінки бочки повністю обкладіть шамотною цеглою. Саме такою, бо вона витримує високу температуру. Цеглу можна закріпити звичайним цементним розчином. Особливу увагу необхідно приділяти зонам біля дверцят і вентиляції. Після цього додатково щільно замажте всі щілини, щоб отримати рівну поверхню.

Другу половину бочки перетворіть на кришку. Прикріпіть її до нижньої частини за допомогою металевих петель. Щоб кришка не відкидалася надмірно, зробіть стопор: приваріть гачок з одного боку, а з іншого — отвір для кріплення. Ззовні попереду додайте ручку, щоб зручніше відкривати плиту.

Садівники показали, як зробити садову плиту з металевої бочки
Садівники показали, як зробити садову плиту з металевої бочки

Використання такої садової печі можливе 3 способами:

  1. Гриль. На цеглу, яка утворила бортик, покладіть металеву решітку. Ідеально для шашликів або овочів.
  2. Плита. Виріжте з листа заліза пластину з двома отворами під каструлі. Встановіть її над вогнем — тепер можна варити кашу або борщ.
  3. Камені для приготування. Розігрійте спеціальні камені на вугіллі та готуйте на них як на пательні чи в духовці. Наприклад, так можна зробити м’ясо або піцу.

Але дуже важливо дотримуватися техніки безпеки. Тобто потрібно розміщувати плиту щонайменше в 3-4 м від дерев та будівель. Також поруч не має бути ніяких декоративних дерев’яних або пластикових елементів. Для того, щоб піч була ефективною, треба використовувати сухі дрова. Для гриля також підійде вугілля.

Схожі статті

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.