Без витрат електроенергії та газу: проста та зручна садова плита зі звичайної металевої бочки

Готувати у власному саду дуже приємно. Але для цього треба купувати мангал та гриль. І їхні можливості все одно будуть обмежені. То чому б не зробити щось цікавіше самостійно?

Звичайна металева бочка може стати простою піччю, яка працюватиме без електрики чи газу. Її створення не вимагає складних інструментів, а результат здивує практичністю та корисністю. Тим паче готувати на такій “садовій плиті” ви зможете кількома способами. Головне все правильно підготувати.

Все починається з підготовки бочки. Її треба розрізати бочку болгаркою вздовж висоти на 2 рівні частини. У результаті ви матимете дві “ванночки”, одна з яких стане нижньою камерою (де буде пічка), а інша — кришкою. Для нижньої частини зробіть міцну основу: з піноблоків і цементу викладіть ніжки висотою 40–50 см. Завдяки цьому ви зможете комфортно нею користуватися. Бочку зафіксуйте на ніжках за допомогою цементу.

Садівники показали, як зробити садову плиту з металевої бочки
Садівники показали, як зробити садову плиту з металевої бочки

У нижній частині бочки з одного боку виріжте прямокутний отвір (25×30 см) — саме через нього закладатимете дрова. Зробіть дверцята з пластини, яку вирізали, або з іншого металевого листа, прикріпивши їх на металеві петлі. З протилежного боку, приблизно по центру, проріжте ще один, але трохи менший отвір — це вентиляція. Вона забезпечує тягу, без якої дрова горітимуть погано. Щоб регулювати подачу повітря, можна поставити на цей отвір заслінку. Але робити це не обов’язково, все непогано працюватиме і без неї.

Внутрішні стінки бочки повністю обкладіть шамотною цеглою. Саме такою, бо вона витримує високу температуру. Цеглу можна закріпити звичайним цементним розчином. Особливу увагу необхідно приділяти зонам біля дверцят і вентиляції. Після цього додатково щільно замажте всі щілини, щоб отримати рівну поверхню.

Другу половину бочки перетворіть на кришку. Прикріпіть її до нижньої частини за допомогою металевих петель. Щоб кришка не відкидалася надмірно, зробіть стопор: приваріть гачок з одного боку, а з іншого — отвір для кріплення. Ззовні попереду додайте ручку, щоб зручніше відкривати плиту.

Садівники показали, як зробити садову плиту з металевої бочки
Садівники показали, як зробити садову плиту з металевої бочки

Використання такої садової печі можливе 3 способами:

  1. Гриль. На цеглу, яка утворила бортик, покладіть металеву решітку. Ідеально для шашликів або овочів.
  2. Плита. Виріжте з листа заліза пластину з двома отворами під каструлі. Встановіть її над вогнем — тепер можна варити кашу або борщ.
  3. Камені для приготування. Розігрійте спеціальні камені на вугіллі та готуйте на них як на пательні чи в духовці. Наприклад, так можна зробити м’ясо або піцу.

Але дуже важливо дотримуватися техніки безпеки. Тобто потрібно розміщувати плиту щонайменше в 3-4 м від дерев та будівель. Також поруч не має бути ніяких декоративних дерев’яних або пластикових елементів. Для того, щоб піч була ефективною, треба використовувати сухі дрова. Для гриля також підійде вугілля.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.