Це не можна садити після полуниці: ризикуєте залишитись “з носом” – секрети врожайної сівозміни

Сівозміна дозволяє отримати багатий врожай, здорові, смачні ягоди, які будуть рости на міцних і здорових рослинах. Тому, плануючи посадку полуниці, важливо обирати місце з урахуванням сівозміни.

Чимало садівників не враховують те, що при посадці полуниці дуже важливим є такий агрономічний принцип, як сівозміна. Цей процес визначає, на якому місці та після яких культур висаджуються рослини. А під час посадки полуниці цей підхід набуває особливого значення, оскільки може значно вплинути на здоров’я рослин і майбутній урожай. Якщо нехтувати сівозміною, це може призвести до серйозних проблем, таких як зниження врожайності, розвиток хвороб і шкідників, що, в кінцевому результаті, позначиться на кількості та якості ягід.

Городники пояснили, після яких культур не можна садити полуницю
Городники пояснили, після яких культур не можна садити полуницю

Полуниця є досить вимогливою культурою, і її не можна висаджувати на одному й тому ж місці щороку. Якщо сівозміна ігнорується, земля виснажується, і накопичуються хвороби, що передаються через коріння. Наприклад, коренева гниль або шкідники, які можуть виживати у зимовий період в ґрунті, будуть знову “кусати” нові рослини. В результаті, замість здорових, плодючих кущів, полуниця принесе слабкий урожай. Якщо ж культура змінюється, це дозволяє ґрунту відновити свої поживні властивості, а також перервати життєвий цикл шкідників і збудників хвороб.

Особливо важливим є вибір попередників для полуниці. Ідеальними культурами для сівозміни є ті, що не є родичами полуниці. Наприклад, після посадки бобових або зернових культур, ґрунт насичується корисними елементами, які сприяють розвитку полуниці. Вони також не є джерелом шкідливих організмів, що можуть негативно вплинути на ягоди. Водночас не слід садити полуницю після інших ягідних культур або помідорів, картоплі та баклажанів, оскільки це збільшує ймовірність розвитку захворювань і дефіциту певних елементів у землі.

Схожі статті

Вони не друзі і ними не будуть: не садіть ці рослини поруч на городі в 2025 – погані сусіди

Не всі рослини товаришують з іншими культурами на грядці, іноді навпаки вони можуть погано вплинути на ріст овочів і залишити вас без врожаю зовсім - ось, що потрібно знати.

Я їх саджаю і без врожаю не лишаюсь: ці 3 сорти часнику мої фаворити – зубчики як на підбір

Часник є майже незамінним продуктом на кухні, адже він додає яскраву нотку у будь-яку страву, тому все більше дачників вдаються до його вирощування в себе на ділянці - які сорти обрати?

У березні 2025 кладемо на грядки цей продукт із кухні: ґрунт стає пухким ще до посіву

Основою для здоров'я всіх рослин у вашому городі — це здоров'я землі, а також його фізичні властивості. Зокрема, ґрунт має бути рихлим, і ми розповімо, як цього досягти.

Домашнє просочення для деревини: простий розчин вбереже дерево від гниття і деформації

Людство ще не придумали кращого матеріалу для оздоблення домівки, ніж дерево. Воно екологічне, міцне та стійке. Але за ним необхідно правильно доглядати.

Не відходи, а золото: внесіть 2 столових ложки цього продукту і ахнете від результату

Інколи те, що ми маємо намір викинути в сміття насправді — справжній скарб, який можна використати абсолютно іншим чином. За цей подарунок земля вам буде вдячна.

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?