Врожай скаже сам за себе: що потрібно зробити з фруктовими деревами до березня – ще є 12 днів

Фруктові дерева потребують гарного догляду, щоб ви потім отримали смачні плоди - що городники рекомендують зробити з рослинами до початку весни?

Перш ніж отримати гарні плоди фруктових дерев, потрібно правильно доглядати за ними та підготувати до весняного пробудження. Основне в підготовці – це обрізка дерев, яку слід провести на початку сокоруху. Важливо провести обрізку при температурі не нижче -5 градусів. Як тільки зрізи підсохнуть, їх потрібно буде обробити садовим варом, щоб запобігти проникненню інфекцій і сприяти загоєнню ран.

Окрім обрізки, на початку весни також слід провести обробку дерев від шкідників та хвороб. Найбільш ефективним засобом є мідний купорос, який можна використовувати для дезінфекції зрізів після обрізки, а також для обробки всього дерева. Мідний купорос захищає рослини від грибкових інфекцій і не тільки – парша, антракноз, моніліоз, коккомікоз.

Садівники розсекретили, чим потрібно обробити фруктові дерева до березня
Садівники розсекретили, чим потрібно обробити фруктові дерева до березня

Однак, слід не забувати, що мідний купорос буде ефективним, якщо температура повітря буде вище ніж +5. Обробка купоросом ідеально підходить для яблунь, груш, айви та кісточковим деревам.

Ще один важливий момент, зазвичай під час зими побілка на деревах зникає або виглядає неналежного вигляду, тому навесні потрібно буде це поновити. Це важливо, щоб дерева уникали сонячних опіків, адже занадто висока температура може погано впливати на кору, а також побілка буде захищати рослини від шкідників. Для цього зазвичай використовують спеціальну фарбу або вапно.

Садівники розсекретили, чим потрібно обробити фруктові дерева до березня
Садівники розсекретили, чим потрібно обробити фруктові дерева до березня

Все це безпосередньо впливає на врожайність дерев, тому не пропустіть час, коли потрібно проводити ці процедури та готуйтесь до сезону. Так ваші рослини не лише позбудуться шкідників та не хворітимуть, а ще й будуть рости та в подальшому радувати вас гарним врожаєм.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.