Щойно розтане сніг: що треба зробити з півонією для пишного цвітіння від травня до липня

Щоб півонії з року в рік радували своїм пишним цвітінням, їх потрібно підгодовувати, причому в певні терміни і кілька разів за сезон. Коли вже можна починати?

Для гарного росту і цвітіння півонії важливу роль відіграє достатня кількість освітлення та вологи, але це не спрацює, якщо не буде додаткових підживлень. Причому відбуватися це має у певний час і кілька разів за сезон.

Вперше півонії удобрюють на початку весни, коли зійде сніг, прогріється земля і з’являться перші пагони. Зазвичай садівники використовують добрива з коров’яку, яку необхідно приготувати та наполягти протягом тижня.

Для цього вам необхідно 1 частину добрива розвести п’ятьма рівними частинами води. Через 7 днів перед використанням розвести 10 л води. На кожен кущ використовують дві літрові банки рідини. На один кущ потрібно 2 л настою. У цей же період можна використовувати добриво приготоване з сухих дріжджів і цукру.

Що зробити з півоніями навесні для пишного цвітіння
Що зробити з півоніями навесні для пишного цвітіння

Друге підживлення відбувається пізніше, в період утворення бутонів. Для цього використовується 10 г сечовини, 15 г сірчанокислого калію, 20 г фосфату. Цю суміш необхідно розсипати навколо куща та засипати землею.

Щоб значно продовжити цвітіння півонії проводять третю підгодівлю. Тут можна використовувати прості народні методи, які дуже популярні серед садівників та добре зарекомендували себе – це розчин борної кислоти настоянка з яєчної шкаралупи.

Що зробити з півоніями навесні для пишного цвітіння
Що зробити з півоніями навесні для пишного цвітіння

Четверте підживлення відбувається після закінчення цвітіння, щоб рослина відновила сили перед зимівлею. Це відбувається за допомогою будь-якого калійного добрива, що не містить хлору.

Якщо ви все зробите вчасно, то півонії не один рік будуть радувати вас красивим та буйним цвітінням від травня до липня.

Схожі статті

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.