Яким культурам необхідні грядки, а яке насіння просто розкидати по городу: всього 2 правила

Правильне розташування грядок на городі та культур, які ви збираєтеся вирощувати грає дуже важливу роль. Поради тільки для початківців, але й для досвідчених садівників та городників.

Планування відіграє дуже важливу роль організації праці, тому перш ніж братися до роботи на власних дачних ділянках, ви повинні чітко розуміти що і де буде у вас рости. Не варто розраховувати на інтуїцію, а краще дослухатися до порад фахівців.

Перш ніж зайнятися висаджуванням розсади, необхідно засвоїти кілька важливих правил. По-перше, деякі культури дуже погано уживаються між собою, тому їх необхідно розташувати якнайдалі один від одного. По-друге – не садіть одні й ті самі овочі в тому самому місці, а змінюйте їх розташування кожен сезон. Також ви повинні знати, що є деякі культури, які добре приживаються без грядки.

Яким культурам потрібні грядки, а яким не обов'язков

Наприклад, насіння кропу, можна просто розкидати по ділянці, а ріпу, буряк, редиску і боби посадити невеликими острівцями при цьому розташувати їх поряд з культурами, з якими у них найсприятливіше сусідство. Так, бобові та буряки добре уживаються з картоплею, капустою. А ріпа і редька відмінно уживаються з морквою та огірками.

Томати переважно висаджувати грядками, причому поруч із кольоровою та білокачанною капустою, ріпчастою цибулею та бобовими.

Ідеальними сусідами для солодких перців стануть дині та кавуни. Непоганий тандем складеться з баклажанами, кабачками, квасолею та горохом.

Яким культурам потрібні грядки, а яким не обов'язков
Яким культурам потрібні грядки, а яким не обов’язков

Досвідчені городники називають петрушку, майоран, салат, базилік та зелену цибулю. А якщо ви розкидаєте по грядці насіння кропу, то взагалі буде чудово.

Біля кущів смородини можна посадити грядку з часником, цибулею та суницею. ці рослини не тільки сприятливо вплинуть на врожай, а й відлякають від кущів своїм запахом багатьох шкідників.

Схожі статті

Сушити не треба: 2 методи правильно зберігати зелень, щоб вдома завжди був її запас

Щоб мати можливість приготувати свіжу розкішну страву, під рукою завжди мають бути гілочки зелені. Як організувати правильне зберігання? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Колишній чоловік Ані Лорак розповів про новий роман: ось чому 13-річна донька проти нього

Після завершення шлюбу з Ані Лорак Мурат наробив ще немало шуму в українському шоу-бізнесі, адже неодноразово намагався влаштувати своє особисте життя.

Після часнику та цибулі саджаю тільки ці культури: 5 найкращих рослин для сівозміни

Після часнику та цибулі важливо правильно вибрати наступні культури. Аграрії рекомендують 5 найкращих варіантів. Це раціонально використовувати все ресурси вашого городу.

Дуже (не) корисні сусіди: аграрії назвали 3 правила висівання чорнобривців на грядках

Чорнобривці та овочеві грядки. Хтось вважає, що вони є ідеальними сусідами. Але досвідчені господарі можуть з цим не погодитися. Адже деякі культури не в захваті від таких "сусідів".

30 різних добрив в одній копійчаній підживці: городники пояснили, чим підготувати полуницю

Полуниця буде великою та соковитою, якщо дати їй правильну підживку. Є простий засіб, який зможе замінити одразу декілька добрив. Цим методом користуються всі досвідчені городники.

Врожаю буде стільки, що набридне збирати: 4 народних способи підживлення огірків

Огірки будуть родити цілими мішками, якщо знати декілька простих секретів. Народні підживки працюють краще за хімію. Ось 4 способи, які реально збільшують урожай.