Екосистема не схвалює: які дерева заборонено висаджувати в Україні в 2025 – їх 13 видів

Не секрет, що не всі дерева є корисними для навколишнього середовища, тому розробили закон, який не дозволяє саджати певні види рослин в Україні з декількох причин - розповідаємо.

В Україні введено закон на заборону висаджування деяких видів дерев, які наносять шкоду екосистемі. Причиною цього є те, що ці рослини швидко розростаються, змінюють склад ґрунту і порушують природний баланс. Такі дерева створюють несприятливі умови для навколишнього середовища.

Серед рослин, висаджування яких заборонене в Україні, є айлант найвищий, аралія маньчжурська, вʼяз низький, глід колючий, горіх чорний, дуб червоний, каркас західний, клен ясенелистий, маслина вузьколиста, павлонія, робінія звичайна, черемха пізня та ясен пенсильванський.

Експерти перелічили дерева, які заборонено саджати в Україні в 2025 році
Експерти перелічили дерева, які заборонено саджати в Україні в 2025 році

Інвазивні види становлять серйозну загрозу для екосистем України через відсутність природних ворогів, тому вони самі по собі розповсюджуються й наносять шкоду. Ці дерева уповільнюють ріст місцевих рослин і витісняють корінні види.

Деякі такі дерева – робінія і айлант, вони мають потужні корені, які здатні пошкоджувати деякі будівлі та верхні шари дороги. Клен ясенелистий і дуб червоний не є частиною природних харчових ланцюгів, тому вони вважаються не підходящими для біорізноманіття.

Експерти перелічили дерева, які заборонено саджати в Україні в 2025 році
Експерти перелічили дерева, які заборонено саджати в Україні в 2025 році

Якщо не висаджувати ці дерева, то ви лише збережете екологію та ліси будуть краще пристосовуватись до змін клімату. Це також посприяє відновленню лісових екосистем, які були пошкоджені внаслідок дій через повномасштабне вторгнення в Україні.

Варто зазначити, що заборона стосується лише нових посадок дерев, тому не потрібно позбуватись вже наявних рослин. Замість вищезазначених дерев, краще посадити клени, ясени, берези, сосни – вони зроблять ваш ґрунт більш міцним і покращують якість повітря. Ці рослини також є стійкими до хвороб, тому й не дивно, що їх рекомендують висаджувати.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.