В Україні введено закон на заборону висаджування деяких видів дерев, які наносять шкоду екосистемі. Причиною цього є те, що ці рослини швидко розростаються, змінюють склад ґрунту і порушують природний баланс. Такі дерева створюють несприятливі умови для навколишнього середовища.
Серед рослин, висаджування яких заборонене в Україні, є айлант найвищий, аралія маньчжурська, вʼяз низький, глід колючий, горіх чорний, дуб червоний, каркас західний, клен ясенелистий, маслина вузьколиста, павлонія, робінія звичайна, черемха пізня та ясен пенсильванський.

Інвазивні види становлять серйозну загрозу для екосистем України через відсутність природних ворогів, тому вони самі по собі розповсюджуються й наносять шкоду. Ці дерева уповільнюють ріст місцевих рослин і витісняють корінні види.
Деякі такі дерева – робінія і айлант, вони мають потужні корені, які здатні пошкоджувати деякі будівлі та верхні шари дороги. Клен ясенелистий і дуб червоний не є частиною природних харчових ланцюгів, тому вони вважаються не підходящими для біорізноманіття.

Якщо не висаджувати ці дерева, то ви лише збережете екологію та ліси будуть краще пристосовуватись до змін клімату. Це також посприяє відновленню лісових екосистем, які були пошкоджені внаслідок дій через повномасштабне вторгнення в Україні.
Варто зазначити, що заборона стосується лише нових посадок дерев, тому не потрібно позбуватись вже наявних рослин. Замість вищезазначених дерев, краще посадити клени, ясени, берези, сосни – вони зроблять ваш ґрунт більш міцним і покращують якість повітря. Ці рослини також є стійкими до хвороб, тому й не дивно, що їх рекомендують висаджувати.