Як спровадити з ділянки комах: 3 дієвих методи, які і для саду підійдуть, і для квітника

Мурахи в саду і на ділянці часто завдають господарям зайвого клопоту. Існує кілька дієвих методів, як спровадити цих непроханих гостей з ділянки. "Сенсація" розповідає про них у матеріалі.

Боротьба зі шкідливими мурахами на садовій ділянці часто відбувається із перемінним успіхом. Ці гості-шкідники то з’являються, то знов зникають. Іноді навіть незрозуміло, які фактори сприяють їх появі. Однак наявність цих комах псує господарям настрій та приносять зайвий клопіт. Особливо це стосується бурих мурахів.

Усі вони на 100% шкідники, тому виводит їх з ділянки варто однозначно. Як саме це зробити і які методи для цього існують – читайте у матеріалі “Сенсації”.

Зараз в багатьох спеціалізованих магазинах продають пестициди, які згубні для живих організмів і, зокрема, для мурах, що облюбували присадибну ділянку. Однак використовувати усі ці препарати потрібно обережно, адже вони представляють небезпеку не тільки для мурашок, але й для людей і пухнастих улюбленців.

Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці

окрім хімічних пестицидів можна відлякати шкідливих комашок за допомогою рослин із різким запахом. Навколо мурашників, що були виявлені на присадибній ділянці – розкладають ос такі рослини:

  • тирса або анісове листя;
  • петрушка;
  • скипидар;
  • часник;
  • гірчиця;
  • лаврове листя;
  • тютновий попіл;
  • полин;
  • мелена кориця;
  • чебрець;
  • меліса;
  • дика м’ята;
  • інші різкі аромати.

Ці трави з різким ароматом також розкладають в місцях, куди часто навідуються шкідливі комахи. Це їх відлякує.

Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці

Деякі городники радять облити мурашник гасом, а ще – розкласти навколо входів до мурашнику шматки заліза, цеглу або камені. Зверху їх треба полити настоєм гною або трав. Але бажано не використовувати для цього ті трави, що відлякують комах. Через 2-4 дні ці предмети підіймають та обливають мурашок окропом. Одночасно з цим входи до мурашнику заливають гарячою водою.

3 найефективніших методи для боротьби з мурахами

Найкращі методи боротьби з мурахами на присадибній ділянці
Найкращі методи боротьби з мурахами на присадибній ділянці

Сред найбільш ефективних методів для боротьби з мурахами в саду чи на городі можна виділити ось такі:

  • сам мурашник та стежки навколо нього засипають сіллю, яку також розсипають в місцях найбільшого скупчення комах;
  • 2-3 рази місця скупчення комах поливають спеціальною сумішшю, приготованою з 10 літрів води, 400 грамів господарського мила, 2 столовими ложками карболової кислоти та 10 столових ложок гасу;
  • навколо мурашників на ділянці розкладають коробки з-під сірників, які наповнені сумішшю дріжджів та цукрово-медовим сиропом (такі підклади мурахи будуть обходити стороною).

Більш гуманним методом виселення комах з ділянки буде примус. Проте, цей засіб може бути небезпечним, бо мурахи, як відомо – кусючі.

Схожі статті

Як виростити щільні качани капусти: 7 кроків від вибору насіння до збору рекордного врожаю

Капуста не вимагає особливого догляду, але щоб отримати міцні та здорові качани, які добре зберігатимуться довгий час, знадобиться небагато зусиль. Усього 7 простих правил.

Ставити чи не ставити кімнатні рослини на вулицю влітку? 3 причини назавжди забути про цю ідею

Багато хто з нас полюбляє повиносити влітку домашні квіти на вулицю. Так вони не збирають пил вдома, а також стають доповненням для ландшафтного дизайну. Але чи можна це робити?

Чи потрібно саджати плодові дерева парами? 2 – нещаслива цифра для ось цих культур

Вважається, що плодові дерева варто саджати парами і бажано вони мають бути різних сортів для кращого запилення. Але насправді все зовсім не так.

Городні справи: 3 міфа про користь “бабусиних рецептів” – можуть серйозно нашкодити врожаю

Агрономи зі стажем радять, що перш ніж застосувати якийсь із "бабусиних рецептів" на городі, добре зважте всі "за" та "проти", а лише потім приймайте рішення.

Чому варто протирати сковороду оцтом? 2 неочікуваних ефекти, про які має знати кожен

Досвідченим господиням та господарям завжди доводиться прибирати набагато менше, адже вони знають секрети ефективної роботи на кухні та в будь-якому іншому приміщенні.

5 сортів на ваш смак! Мʼяту вирощую вже 7 років – сушу на чай постійно. Посадіть і ви

Мʼята вирощується майже у кожному саду, адже багато дачників люблять смакувати чаєм з неї та ця рослина дуже проста у процесі вирощування - які 5 сортів є найкращими для посадки?