5 кращих сортів ранньостиглої картоплі для посадки в Україні у 2025 році: врожаї бʼють рекорди

Зараз в продажу зустрічаються багато різноманітних сортів картоплі. Про 5 найкращих із тих, що підходять для ранньої посадки в Україні - розповідає далі "Сенсація".

Повсякденний раціон українців практично неможливо уявити без картоплі. Цей продукт має високу поживну цінність і універсальний в приготуванні. Щоб отримати якісний та великий врожай, потрібно знати правила вирощування культури і найбільш врожайні сорти.

“Сенсація” підготувала добірку ранніх сортів картоплі, які ідеально підходять для посадки в Україні.

“Мирослава”

Середньоранній сорт насіннєвої картоплі “Мирослава” – один із найпопулярніших сортів, яких городники цінують за велику врожайність та відмінні смакові якості.

Врожайність середньоранього сорту картоплі “Мирослава” варіюється від 500 до 600 центнерів на 1 гектар. Культура добре переносить посуху, тому її можна вирощувати навіть в південних регіонах України. Ця картопля стійка до різноманітних захворювань, а викопані бульби добре та довго зберігаються в домашніх умовах. Вирощувати сорт “Мирослава” можливо і в невеличких домашніх господарствах, і на великих сільськогосподарських плантаціях.

Найкращі сорти ранньостиглої картоплі для вирощування в Україні: Мирослава
Найкращі сорти ранньостиглої картоплі для вирощування в Україні: Мирослава

Картопля “Мирослава” підходить для вирощування в різних типах ґрунту. В сорту добра лежкість, він стійкий до механічних пошкоджень. Вага однієї бульби становить в середньому 140 грамів.

Бараболі цього сорту добре переносять посушливу погоду та мають високу стійкість до різноманітних захворювань. Коренеплоди дозрівають на 75-85 день після проростання. Саджати картоплю цього сорту варто в ґрунт, який прогрівається до температури + 6 градусів.

“Княгиня”

Сорт ранньостиглої картоплі “Княгиня”  ранньостиглий та високоврожайний. З одного гектару можна зібрати до 68 тон смачної та солодкої бараболі. Плоди містять в собі приблизно 11,4% крохмалю. Сорт стійкий до фітофторозу і нематоди.

Дозрівання картоплі “Княгиня” відбувається через 85-90 днів після посадки у відкритий ґрунт. Саджають бульби в ґрунт, прогрітий до температури +6…+8 градусів тепла. Глибина закладання посівного матеріалу: приблизно 15 см. Попередньо рекомендоване пророщування бульб.

“Червона рута”

Сорт ранньотиглої картоплі “Червона рута”  один із найбільш врожайних. Під кожним кущем виростають по 14-16 бульб. Картопля придатна для механізованого виробництва. Вона характеризується високим вмістом врожаю, який становить до 20% від загальної маси. Врожайність сорту становить 50 тон з одного гектару. Бараболі стійкі до кілцевої гнилі.

“Беллароза”

Насіннєва картопля “Беллароза” – ранньостиглий сорт насіннєвої бараболі від німецького виробника “Europlant Pflanzenzucht GmbH”. Сорт стійкий до різноманітних картопляних хвороб та високих температур повітря і ґрунту.

“Беллароза” відмінно підходить для вирощування у різних типах ґрунту та різних кліматичних зонах України. Картопля цього сорту стійка до різноманітних хвороб і, зокрема – фітофторозу, альтернаріозу та парші.

Найкращі сорти ранньостиглої картоплі для вирощування в Україні: Беллароза
Найкращі сорти ранньостиглої картоплі для вирощування в Україні: Беллароза

Сорт легко транспортується. Лежкість становить 8 місяців. Період дозрівання становить 50-60 днів. Під кожним кущем формується по 12 бульб вагою 115-200 грамів. Окремі екземпляри сягають і 800 грамів.

Плоди із червоною шкіркою та світло-жовтого кольору.

“Рів’єра”

Якщо бажаєте отримати ранній врожай смачної картоплі – зверніть увагу на сорт “Рів’єра”. Ультраранній високоврожайний сорт призначений для столового застосування.

Найкращі сорти ранньостиглої картоплі длія вирощування в Україні: Рів'єра
Найкращі сорти ранньостиглої картоплі длія вирощування в Україні: Рів’єра

Під кожним кущем формується велика кількість бульб світло-жовтого кольору із щільною шкіркою. Сорт стійкий до захворювань, посухи, стресів, механічних пошкоджень, картопляної нематоди. Картопляні бульби “Рів’єра” підходять для постачання на ринки прямо з поля та короткотермінового зберігання.

Схожі статті

Особливості догляду за тюльпанами у 2025 році: правильний полив, живлення та розмноження

Багатьма улюблені тюльпани - дуже вишукані та витончені квіти, тому мають величезний попит серед садівників, які вже багато років вирощують їх на своїх присадибних ділянках.

Перша підкормка – найважливіша: гортензія в 1 мить випустить потужні пагони та суцвіття

Гортензія потребує підживлення в кілька етапів, щоб розкішно цвісти все літо та наповнити весь сад своїм приємним ароматом - які добрива слід вносити вже навесні 2025?

Мрієте про рясний урожай аґрусу? Ось що йому потрібно після цвітіння – змішайте ці 2 продукти

Виростити у себе на городі великі та соковиті ягоди — це справжнє мистецтво, адже треба подбати, щоб в них був на додачу насичений смак. Розповідаємо, як підживити аґрус.

Насіння цього помідора змітають з полиць: дачники засадили їм усі підвіконня у 2025 році

Дачники вже починають висівати насіння овочів на розсаду, в тому числі і помідорів, тоді постає питання, який сорт краще обрати, щоб виросли смачні й солодкі плоди?

Новий рецепт приготування океанського хека: секрет криється у спеціальному соусі та засмажці

Печений хек завжди є чудовим варіантом для сімейної вечері чи святкового столу. Ця риба легка у приготуванні, а з новим соусом, вона здивує вас своїм багатством смаків і ароматів.

Врожай обох у вас в кишені: посадіть ці рослини під яблунею в 2025-му – сусіди на городі

Сусіди для яблуні мають бути правильними, адже не зі всіма це дерево товаришує і це може негативно вплинути на врожайність рослини - що посадити під яблунею, щоб потім зібрати МЕГА плоди.